Basketbalisté BK Lions Jindřichův Hradec se již  měsíc poctivě připravují na nový ročník Mattoni NBL. Dosud se věnovali především nepopulární hrubé přípravě na atletickém oválu a v posilovně, ale dnes začíná série přípravných zápasů. Prvním soupeřem Lvů bude dnes v jindřichohradecké hale od 19 hodin mužstvo BC Vysočina Jihlava.
Basketbalisté Lions zaznamenali v posledním ročníku Mattoni NBL výrazný výkonnostní vzestup a v podobném trendu by rádi pokračovali také v nadcházející sezoně.
Ta se kvapem blíží. První zápas Mattoni NBL Jihočeši odehrají 27. září v Děčíně. U Vajgaru poprvé fanoušci uvidí své Lvy 1. října v utkání s Tury Svitavy.
Jindřichohradečtí nechtějí hrát v nejvyšší mužské soutěži druhé housle a vedení basketbalového klubu proto výrazně zapracovalo na posilách.  Minulou středu se k týmu připojili tři noví Američané, rozehrávač Brison White, křídlo Donald Robinson a dvoumetrový Armond Battle. „Myslím, že jsou v pohodě, co se týká aklimatizace a postupně se sehrávají se spoluhráči," potvrdil příjezd posil ze zámoří trenér Lions Karel Forejt.
Mezi další posily patří Stanislav Zuzák z Kolína. „Spolu s Tomášem Vošlajerem by měl patřit mezi naše hlavní opory v bojích o odražené míče pod koši," představuje posilu sportovní ředitel Radim Valcha. Jako rezervní rozehrávač přichází Petr Andres, který v minulosti působil v dresu Svitav. „Petr přichází jako rezervní rozehrávač za Brisona Whita," prozrazuje Valcha.
Na pozici křídel přicházejí Jakub Hanuš z pardubické líhně a písecký odchovanec Radek Vartecký. Na pozici podkošového hráče je novým hráčem Lukáš Stegbauer, reprezentant ČR do 19 let a odchovanec Nymburka.
Všichni jmenovaní hráči jsou zástupci dravého mládí. „Kromě nejvyšší soutěže budou nastupovat i v našich partnerských týmech v první lize, kde budou získávat potřebné herní vytížení a zkušenosti," říká k posilám Valcha. Lvi prodloužili smlouvy s Tomášem Vošlajerem a Pavlem Novákem. Po zranění se vracejí Karel Aušprunk a Adrian Melski. Větší prostor na hřišti by v nové sezóně měl dostat i Petr Šlechta.
K dnešnímu zápasu s Jihlavou trenér Forejt říká: „V sezoně chceme vycházet z dobré obranné činnosti a na to se dnes zaměříme. Nastřílené body nyní nebudou důležité."

Kádr Lions J. Hradec pro sezonu 2014/15:

2 Brison White (USA)
3 Stegbauer Lukáš
4 Robinson Donald (USA)
5 Andres Petr
8 Novák Pavel
9 Vartecký Radek
10 Šlechta Petr
11 Melski Adrian
12 Aušprunk Karel
16 Vošlajer Tomáš
18 Hanuš Jakub
21 Battle Armond (USA)
34 Stanislav Zuzák

Změny v Kádru BK Lions před sezonou 2014/15:

Příchody:

Brison White Northwestern (USA)
Donald Robinson
Armond Battle Birmingham
Stanislav Zuzák Kolín
Petr Andres Svitavy
Jakub Hanuš Pardubice
Radek Vartecký Písek
Lukáš Stegbauer Nymburk

Odchody:

Hernst Laroche Ústí nad Labem
Brian Tracey hledá angažmá
Ferrakohn Hall hledá angažmá

Jan Pavlík ukončil kariéru
Martin Novák Prostějov
Jiří Kysela ukončil kariéru
Theodor Dlugoš Nymburk