Jihočeši se nadále potýkají s řadou absencí, což se odráží především v jejich ofenzivě. V Liberci však začali velmi dobře a vytvořili si slušný náskok, který však domácí postupně ukrajovali a do přestávky jej stáhli na rozdíl sedmi bodů.

Podobně tomu bylo i po změně stran. Hosté v jednu chvíli měli k dobru už 20 bodů, ale severočeský tým se nevzdal a v kombinaci se zbytečnými ztrátami soupeře i jeho polevení v koncentraci udělal ze závěru drama. Favorit nakonec překvapení na svůj účet nedopustil a v bodově chudém střetnutí si odvezl vítězství o šest bodů.

„První čtvrtina proběhla v naší režii a po několika úspěšných střelách z rychlého protiútoku jsme si vypracovali slušný náskok. Ve druhé desetiminutovce jsme bohužel nedokázali pokračovat v nastoleném tempu a soupeř se na nás začal dotahovat. Po změně stran se scénář opakoval. Začali jsme velmi dobře a vedli už o dvacet bodů, ale nesoudržným výkonem a nepřesnostmi jsme nechali Liberec přiblížit na dostřel. Konec utkání a výhru jsme uhlídali hlavně díky dobré obraně. Jsme velmi rádi za vítězství,“ zhodnotil utkání trenér GBA Lions Andrej Červenka.

Jihočechy čeká už v pátek 20. ledna doma utkání s Chomutovem (19 hodin) a základní fázi I. ligy uzavře o týden později na pražské Folimance soubojem s béčkem USK.

Poté se soutěž rozdělí. Nejlepší tři celky ze skupiny Západ se v nadstavbě utkají doma a venku s trojicí nejúspěšnějších z Východu, přičemž body zůstávají v platnosti a s týmy ze „své“ skupiny už spolu hrát nebudou, takže na každého účastníka čeká porce šesti zápasů. Čtyři nejlepší si poté rovnou zajistí účast ve vyřazovacích bojích, pátý a šestý tým musí do předkola play off.

BA Lynx Liberec – GBA Lions Jindřichův Hradec 52:58 (9:23, 29:36, 40:51)
Body: Kořínek 17, Kejmar 11, Stibor 7, Výcha 5, Příhonský 4, Obešlo 4, Teimer 2, Bím 2 – Linhart 12, Borovka 11, Stegbauer 8, Oupoh 8, Lukic-Gavric 5, Valentíny 5, Ištok 4, Bzonek 2, Karasov 2, Slowiak 1. Trojky: 7:5. Fauly: 13:17. Trestné hody: 5/9:9/16. Doskoky: 40:45. Rozhodčí: Neuman, Barták.