Sportovně kulturní festival je tady. V hlavní roli bude zase voda, ale desítky akcí se budou odehrávat na břehu. Podívejte se na video z loňského roku. Každý si tu najde, co ho zajímá. "Setkání se sportovci je příkladem pro děti," myslí nejúspěšnější plavec české paralympijské historie Arnošt Petráček. "Já se na Lipno moc těším, je to příležitost pro sportování celých rodin," doplnil nejúspěšnější paracyklista Jiří Ježek. Den handicapem je na programu 15.8.

MČR v atletice v Táboře, Kateřina Neumannová s rodinou
Kateřina Neumannová v Táboře. Držela palce Lucii. Dorazila i babička

Konkrétní sportovní akce už jsme na webu Deníku připomínali jejich soupis najdete na stránkách festivalu. Bohatý je také kulturní program. Letošní 12. ročník nabídne hned plejádu známých tváří showbyznysu. "Připraveny jsou ČEZ Energy Festy," potvrdila organizátorka akce, olympijská  vítězka Katřeina Neumannová.  Zahajovací den ČEZ Lipno Sport Festivalu je dnes. Po autogramiádě sportovců zpetří program oblíbená poprocková kapela Cukr. Hlavní atrakcí večera bude novocirkusový koncert Cirk La Putyka s projektem Horáček GEN XYZ, kdy umělci nabídnou posluchačům netradičně aranžované písně textaře Michala Horáčka.

V sobotu bude lipenské pódium patřit kapele Pískomil s odpoledním představením pro děti, podvečerní a večerní program obstarají hned tři koncertní taháky – Ondřej Brzobohatý, skupina Slza a slovenská zpěvačka Jana Kirschner. V průběhu večera dojde i na předávání šeků Oranžové kolo Nadace ČEZ a rozhovory s pozvanými sportovci. 

Další sportovní i kulturní program budeme na stránkách Deníku přinášet průběžně.