K vidění nebyla nikterak oslnivá házená, utkání přineslo spíše tuhý boj a řadu tvrdých střetů. Lokomotiva po letech prolomila sérii porážek s lázeňským týmem, k čemuž jí pomohla i hodně prořídlá sestava Jiskry, jež postrádala několik opor. Jak vyhrocený duel hodnotí trenéři obou týmů?

Jakub Mráz, trenér Českých Budějovic: „Zpočátku se nám v útoku celkem dařilo a to zejména díky Potůčkovi, jenž se bohužel později zranil. Obrana nepracovala špatně, ale nebyli jsme schopni ubránit jediného střelce zdálky. Sráželo nás však neproměňovaní šancí. Ve druhé půli nám pomohl příchod gólmana Procházky, takže jsme Třeboň nenechali odskočit. Naopak, postupně jsme získávali náskok na naší stranu. Hnáni úžasnými diváky jsme se nakonec dočkali kýženého úspěchu a týmu patří uznání za bojovnost.“

Jaroslav Dušek, trenér Třeboně: „Derby pro nás začalo už v týdnu, kdy se nám začaly hromadit omluvenky. Odjeli jsme tak pouze se dvěma hráči na střídání, včetně mě. Domácí naopak nastoupili v plném složení a věděli, že tentokrát mají šanci uspět. První půli jsme odehráli dobře, po obrátce nám však postupně docházely síly. Zhruba dvacet minut před koncem jsme navíc přišli o vyloučeného elitního střelce Kubíka, což duel definitivně zlomilo, protože už jsme neměli ani koho střídat. Nehrála se žádná pohledná házená, místy to spíše připomínalo zápas ve volném stylu. Lokomotiva hrála velice tvrdě, často až za hranicí únosnosti, a my se s tím nedokázali vyrovnat. Na mužstvo jsem však pyšný, za daných okolností víc odevzdat nemohlo. Měli jsme i střeleckou smůlu, v závěru jsme totiž šestkrát trefili tyč.“

Třeboň s 19 body zůstala první, budějovický celek z páté příčky ztrácí pět bodů. V dalším kole lázeňský tým v sobotu 7. března hostí Havlíčkův Brod (18), Lokomotiva o den pozdeji cestuje na palubovku vršovické Lokomotivy (15).

Lokomotiva České Budějovice – Jiskra Třeboň 27:25 (12:14)
Branky: Potůček 6, R. Mráz 5, Dvořák 5, Jiránek 5/1, Pittner 2, Řezáč 2, Jirák 1, Steiger – Brchaň 10/1, Kubík 6, V. Dedek 3, Dušek 3, Povolný 2, Volf 1. Sedmičky: 1:1. Vyloučení: 4:3. ČK: 0:1 (Kubík). ŽK: 2:1. Rozhodčí: Artl, Lorenc. Diváci: 150.

Další výsledky 14. kola:
Havlíčkův Brod – Kutná Hora 24:27, Úvaly – Slavia Praha 25:22, Strakonice B – Dolní Cerekev 35:30, Sezimovo Ústí – Pardubice 34:27.