Pětinásobný český mistr si připsal v sobotu v Benátkách čtvrtou porážku z devíti zápasů a v nekompletní tabulce mu patří páté místo. „Neměli bychom tam prohrávat,“ připouští libero Petr Habada.

Jak to vůbec v Benátkách vypadalo? Našlápnuto jste měli dobře…
Celkem jasně jsme vyhráli první set, ale potom v půlce druhého se to otočilo. Nebyli jsme schopni ničeho, neublížili jsme servisem, neubránili jsme jejich útoky, ale přestohráli jsme vyrovnaně. Jenže v koncovce byli bohužel vždy o pár bodů lepší.

Není pro mistra ostuda prohrát s juniorským týmem Ústí a teď v Benátkách, které patří k těm slabším celkům ze spodu tabulky?
Asi bychom s nimi neměli prohrávat, ale ostuda to rozhodně není. Prohrát se může s kýmkoliv, liga je už pár let hodně vyrovnaná. Benátky mají novou halu, řadu zkušených hráčů. Začátek sezony neměli špatný. Prohráli teď sice doma nováčkem z Havířova, předtím ale vyhráli v Liberci. Liga je letos dost nevyzpytatelná.

Jihočeský fanoušek na to však nemá stejný pohled, všichni čekají že po třech titulech si poradíte s každým a takové prohry těžko nese.
Já nevím, proč to všichni čekají. Máme tři tituly v řadě, ale formu přece nemůžeme udržet čtyři roky v kuse. To je vidět i v jiných sportech. Loni jsme také přece neválcovali každého soupeře.

Jak moc vás potrápila Jihočechům dobře známá bývalá opora Jihostroje v dresu Benátek Karel Kvasnička?

Vždycky byl dobrý přihrávač, to potvrzoval i nyní. Na útoku už to sice není ono, ale na hřišti své místo má. Benátky mají hru založenou na dobrém příjmu, jsou tam s Karlem dva výborní přihrávači a v sobotu se jim dařilo.

Jaká je nálada v kabině po další nečekané porážce?
No, že bychom byli nějak zvlášť nadšení, to ne. Ale musíme jít dál. Teď máme před sebou hodně zápasů v několika dnech, musíme se oklepat, zlepšit hru a vyhrávat.

Už ve čtvrtek vás čeká další ze slabších soupeřů. Ve druhém kole Českého poháru hostíte ČZU Praha…

…Soupeř je to sice slabý, ale v sobotu porazili vedoucí Ostravu, která dosud neprohrála. Takže, kdo je vlastně slabý?

To je pravda. Přesto jste v roli favorita, stejně jako v sobotním utkání, kdy hostíte nováčka nejvyšší soutěže Havířov.
Samozřejmě bychom s nimi měli vyhrát, to je jasné.

A hned v pondělí v televizním utkání přivítáte Kladno. Utkání by mohlo divákům přinést kvalitní sport, souhlasíte?
Určitě. Těžko říci, jak to dopadne, můžeme vyhrát i prohrát. Kladno patří mezi soupeře, se kterými hrát je vždy hodně náročné.

U vás už se s tím moc počítat nedá, ale nečekáte, že díky přítomnosti televizních kamer se vkrade do rukou vašich mladších spoluhráčů trochu více nervozity?
Asi ne. Všichni se s tím vypořádají. Každý se rád ukáže v televizi, to je jasný.

Už se také blíží první letošní utkání v Lize mistrů, první prosincový den přivítáte Dinamo Moskva. Už se těšíte?
Tak ono se to hraje až za necelý měsíc, takže se zatím musíme soustředit jen na ligu. Liga mistrů není ještě tak aktuální, důležité je teď vyhrávat v domácí soutěži.

Trentino, soupeř v Lize mistrů, vyhrálo MS klubů

Dauhá – Volejbalisté italského Trentina, kteří jsou soupeřem českobudějovického Jihostroje v základní skupině Ligy mistrů, se stali vítězi mistrovství světa volejbalových klubů. Na něm se v Dauhá představily nejlepší týmy jednotlivých světadílů. Ve finále porazil vítěz posledního ročníku Champins League polský Belchatow.

Výsledky:
O zlato:
Trentino - Belchatow 3:0 (24, 18, 19),
O bronz: Kazaň – Paykan 3:0 (13, 18, 16)

Pořadí: 1. Trentino (Itálie), 2. Belchatow (Polsko), 3. Kazaň (Rusko), 4. Pajakan (Írán), 5. Al-Arábí (Katar), Cimed (Brazílie), Corozal (Portoriko), Zamalek (Egypt).

Nové pravidlo?

Na mezinárodní akci testovala Mezinárodní volejbalová federace FIVB nové pravidlo, které by podle jeho tvůrců mohlo prodloužit rozehry v utkání. Novým prvkem by mělo být nařízení, že první útok každého týmu musí být veden zpoza třímetrové čáry.