Chce vyhrát mistrovství světa, v létě pojede do Rumunska.

Lucie Rybáčková je nejlepší českou šachistkou ve věkové kategorii do čtrnácti let. Aktuálně hraje na výjimečně obsazeném Šachovém festivalu v Českých Budějovicích, kde startují reprezentanti ze 23 zemí světa.

Mezi soupeři z Brazílie, Indie nebo třeba Singapuru Lucie Rybáčková říká odvážně: "Chtěla bych vyhrát mistrovství světa." Vyhrála v Koutech nad Desnou mistrovství České republiky mládeže v šachu, stala se mistryní republiky v kategorii dívek do dvanácti let. A nejlepší je i mezi čtrnáctiletými. "Teď v létě mě čeká mistrovství světa dívek do čtrnácti let," upozorňuje na vrchol sezony, který odehraje v Rumunsku.

"V Mamaie," dodává. "Sbírám zkušenosti." Na turnajích, na kterých hraje, se setkává s velmi kvalitními soupeři a soupeřkami. I proto, že má před soupeři a před hrou pokoru, má velký potenciál. Její cesta k šachopvnicím vlastěn ani nebyla moc komoplikovaná. "Přes bratra, ten začal, šachy ho bavily, tak jsem to zkusila a baví mě taky." Lucie Rybáčková se snaží přemýšlet nad každou partií. "Zahájení se mi líbí od Capablancy nebo od Fischera," dokumentuje, že si bere příklad z velký hvězd světového šachu. "Občas se mi stane, že se v noci probudím a přehrávám si v hlavě, co jsem mohla udělat v partii jinak, abych vyhrála," usmívá se sympatická hráčka klubu Gambit Jihlava.