Lucie Sekanová byla vyhlášena nejlepší atletkou Jihočeského kraje. Odborníci tak ocenili její výkony v roce 2010.
K četným gratulantům se připojili také členové sportovní redakce Deníku. „Děkuji za gratulaci,“ usmívala se jedna z největších českých vytrvaleckých osobností.
Připustila, že v kategorii žen vítězství v anketě očekávala. V absolutním pořadí ji prvenství a koruna pro královnu jihočeských atletů ale zaskočila. „Byla jsem mile překvapena,“ říká.
Při rekapitulaci uplynulého období považuje Lucie Sekanová své výkony a výsledky jihočeských atletů za velice solidní. „Úroveň v Jihočeském kraji stoupá,“ všimla si. „Sice máme ještě daleko k časům a výkonům, kdy závodili naši trenéři, ale už se pomaličku přibližujeme,“ dodává v rozhovoru pro Deník .
Podle kuloárních zpráv jihočeská atletika o svoji hvězdu brzy přijde. Sekanová prý opustí řady českobudějovického Sokola. „Zaječí úmysly nemám,“ ohradila se, vzápětí však připustila, že tato eventualita existuje. „Spíš mě k tomu nutí okolnosti,“ říká a vysvětluje. „Ráda bych zůstala v oddílovém dresu Sokola České Budějovice, jelikož ale mám trenéra, který je v USK Praha, a zároveň tam příští rok pravděpodobně budu ve středisku vrcholového sportu, tak nemám moc na vybranou,“ pokrčila rameny.
Podle Sekanové je případná změna dresu zatím otevřenou záležitostí. „Mým přáním je zůstat v Sokole.“
Aktuálně se nejen novopečená královna jihočeských atletů připravuje na blížící se Pohár mistrů evropských zemí. Na start se postaví 6. 2. v Itálii. Poběží společně s kolegyněmi ze Sokola ČB. „Ještě mezi tím mě čeká třicátého ledna kros v Mnichově.“ V Německu vyrazí na náročnou šestikilometrovou trať (6 200m). „A pak už bude mistrovství republiky dospělých,“ upozorňuje na jeden z vrcholů halové sezony. „Pravděpodobně budu na startu závodu na tři tisíce metrů, možná se objevím i na trati tisíc pět set metrů.“
Prioritou v letošní sezoně je pro Sekanovou nominace na ME v krosu. K tomu potřebuje „maličkost“ – zvítězit na krosovém MČR v březnu.
S jakými ambicemi vstupuje do roku 2011? „Především chci uspět na dráhovém mistrovství do dvaadvaceti let, které se na konci července uskuteční v Ostravě.“ Důležitým faktem je, že jihočeská atletka se může soustředit na přípravu na sto procent. Žádný zdravotní limit nevnímá. „Zatím jsem zdravá, tréninky zvládám zdatně,“ usmívá se.