Pohled na soupisku mládežnických týmů volejbalového Jihostroje je opravdu zajímavý. Popelka? Kvasnička? Určitě si na ta jména vzpomínáte. Ve volejbalu pokračují synové někdejších velkých opor Jihostroje České Budějovice.

Karel Kvasnička patřil mezi nejtalentovanější smečaře své generace. Udivoval spolehlivou přihrávkou a soupeře šokoval skokanskými výkony. Tipnuli byste si jeho smečařský dosah? Přes 350 centimetrů! Jen pro porovnání, obroučka basketbalového koše je 305 cm nad zemí…
Je ale pravda, že s Karlem Kvasničkou to žádný trenér neměl jednoduché. Dokázal velké věci. Povedlo se mu třeba trefit balon ze servisu tak, že kdyby ve Sportovní hale nebyla zeď, tak míč možná letí ještě dnes…

Přibývají sportovci s cukrovkou. Diabetoložka Alena Váchová
Strašák cukrovka. Diabetici už mohou cokoli. I na olympiádu, říká Alena Váchová

Zahrál si v reprezentaci, nastupoval na zahraničním angažmá v Řecku, Španělsku, Polsku a Lucembursku. V polské lize si zahrál dokonce přímo pod vedením současného trenéra Jihostroje České Budějovice Andrzeje Kowala. A v Jihostroji? Fanoušky bavil. Měli ho rádi. Teď hraje volejbal v mládežnických týmech Jihostroje jeho syn Lukáš.

Kvasnička mladší má podobné odrazové schopnosti jako táta. Na videu Karel popisuje silné a slabší stránky svého syna. "Dělal atletiku, ale volejbal si vybral sám," říká o svém synovi, který studuje českobudějovické Gymnázium Česká. Co dalšího prozradil na svého potomka? Podívejte se na video u tohoto článku.