Volejbalisté pražských Lvů přijeli ke třetímu semifinálovému utkání do Českých Budějovic povzbuzeni poměrně hladkým vítězstvím na své palubovce, kterým dorovnali stav série na 1:1.

První výměny v utkání patřily Pražanům, na hráčích domácího Jihostroje byla patrná nervozita. Jihočeši se postupně dostávali do tempa, ale výborně útočící soupeř (Smith a Tomáš Kriško) žádné komplikace v prvním setu nepřipustil.

Ke zlepšenému výkonu českobudějovických volejbalistů přispěl znovu příchod Michálka, který výborně přihrával a přidal body i z útoku. Když se domácím povedlo zablokovat nebezpečného van Dijka a na hřišti Schoutena vystřídal Michal Kriško, povedlo se Jihostroji skóre srovnat. Lvi znovu odskočili, de Amo si za protesty vysloužil žlutou kartu a lepší pozici do koncovky si znovu vypracoval pražský celek. Dramatický závěr setu s několika challengemi zvládli lépe hosté.

René Dvořák se snažil nalít energii, zaplněná hala burcovala domácí hráče, ale Pražané byli tentokrát lepší. Nedělali chyby, výborně podávali i blokovali, a pokud si Janouch nevěděl rady, nahrál vysoký míč na van Dijka a ten se většinou nemýlil. Lvi si znovu vyšlápli na Jihostroj České Budějovice a chybí jim už jen jedno vítězství k postupu do finále.

Jihostroj České Budějovice – Lvi Praha 0:3 (-20, -24, -19), čas: 96 minut, rozhodčí: Kovář jun., Činátl, diváků 1 576, stav série: 1:2.

České Budějovice: de Amo, Stoilovič, Polák, Schouten, Sedláček, Licek – libero Kryštof (Michal Kriško, Michálek, Mach). Trenér: René Dvořák.

Praha: Smith, Todua, van Dijk, Tomáš Kriško, Janouch, Nedeljkovič – Moník (McCarthy, Pliasetski, Vodička)). Trenér: Tomáš Pomr