Jindřichohradecké ničil zejména jejich bývalý spoluhráč Hernst Laroche, který byl také vyhlášen po zásluze nejlepším hráčem utkání. „Hernst hrál výborně, dnes by se nám hodil. Letos mu u nás skončila smlouva a on šel zřejmě za lepším. Bohužel pro nás," uznal kvality amerického 188 centimetrů vysokého rozehrávače trenér Lions Karel Forejt.
Laroche v hale u Vajgaru zatížil konto Jindřichova Hradce čtyřiadvaceti body. „Jsem rád, že jsem se mohl do Jindřichova Hradce alespoň na chvíli vrátit. V dobrém vzpomínám na zdejší fanoušky, trenéra i hráče, prostě na všechno," pozdravuje jindřichohradecké basketbalové příznivce Laroche.
Jihočeši předvedli tradičně kvalitní výkon v útoku. Nastříleli velice solidních 97 bodů, ale vyhořeli v obraně a Ústí je překonalo. „Jindřichův Hradec vždy vynikal ofenzivní hrou a tak tomu bylo i tentokrát. Každý rok trenér sází na ofenzivní typy hráčů, kteří hodně bodují," oceňuje Laroche útočnou sílu Lions.
V prvním poločase se Hernst Laroche objevoval na hřišti spíše sporadicky, ale ve druhém dějství už ho byla plná palubovka.
Zvláště ve dvojici s Ravenem Barberem byl pro Lvy hodně nebezpečný. „Do Ústí mě zavály okolnosti. Celá Česká republika je nádherná a líbí se mi i Ústí. V tamním týmu se cítím dobře a skvěle vycházím i s fanoušky," pochvaluje si svou severočeskou štaci Hernst Laroche.
Oba trenéři si stěžovali na výkon svého týmu v obraně. V tom se jak ústecký kouč Martin Stavěl, tak jeho jindřichohradecký protějšek Karel Forejt shodli. „Jediný cíl v obraně, který jsme splnili, bylo eliminování útočných doskoků soupeře," doplnil Stavěl.
Forejt zase připouští, že venku hraje jeho tým lépe než doma. „Neumím si to vysvětlit. Musíme především zlepšit obranu a hrát kolektivněji v útoku. Dnes nám chyběla produkce Vošlajera a Nováka."