Z Německa se její tým přesunul do Itálie – St. Katariny, kde se jely další čtyři závody v rámci světové série FIS – CIT závodů. Zuzana startovala ve dvou obřích slalomech a dvou slalomech speciál. V obřích slalomech žen si tato věkem stále ještě juniorka připsala dvě bronzové příčky, a tím i dvě „pódia“. „Ve slalomu se jí tolik nedařilo. V prvním vypadla po špicaru v prvním kole,“ upřesňuje situaci trenér a otec Martin Matouš z SK Maty.

V dalším slalomu zabojovala především ve druhém kole, kdy se z dvanácté příčky vyhoupla na desátou pozici. Tím pro závodnici skončila italská série a přesunula se do Německa na dva víkendové FIS obřáky. „Tam bude velice silná konkurence. Ale to je jen dobře, protože již začátkem posledního únorového týdne ji čeká start na MS FIS – CIT závodech,“ přibližuje Martin Matouš nejbližší program své svěřenkyně.

Světový šampionát „městských lyžařů“ se pojede v rakouském Hausbergu nedaleko Planaie. Zuzana má zatím naplánovány všechny discipliny, tedy obřák, slalom, super-G a také premiérově i sjezd. „Start poslední discipliny vyjde podle posledního měřeného tréninku. Zatím tuto disciplinu ještě nejela, ale chce ji zkusit. Snad to vyjde,“ nic předem neslibuje trenér.

Petr Vitoň