Mistrovství České republiky v běhu na kolečkových lyžích v dálkovém běhu zavedlo závodníky k Lipnu. Start v sobotu dopoledne je ve Frýdavě u přívozu (10.00 a 10.10). Trasa závodu Energamo Lipnolopet měří 55 kilometrů. Ve startovním poli jsou přihlášení výborní lyžaři. Na jih Čech dorazil třeba Nor Andreas Nygaard. V ženách bude patřit k favoritkám česká reprezentantka Kateřina Janatová. Ředitelem trati je Luboš Krejza, který souhlasí s názorem olympijkdské vítězky v běhu na lyžích Kateřiny Neumannové, která při každém tréninku na kolečkách v době aktivní kariéry úzkostlivě dbala na techniku jízdy. Podle Luboš Krejzy to je zásadní věc: "Na kolečkových lyžích se nekvalita velice rychle projeví. Je to vidět na první pohled. Nevede vás žádná stopa. Nohy musíte držet ve správné poloze."

Eric Sogard v doprovodu Martina Mužíka v Hluboké nad Vltavou
Eric Sogard v hlubockém zámku. To musíte vidět: Martin Mužík v roli babysittera

Páteční sprinterské souboje vyhrály největší favorité. Norská hvězda Nygaard a česká reprezentantka Kateřina Janatová. "Poprvé u Lipna jsem byla loni, moc se mi tu líbilo, proto jsme přijela i letos, mám moc ráda tyto večerní závody. Na startu mi byla trochu zima, v cíli už mi je vedro," smála se spokojená závodnice.

Podívejte se na video, atmosféra ve Frymburku byla výborná.