Třetím zápasem play off extraligy volejbalistů pokračovala série o bronz.
Volejbalisty Jihostroje čekala cesta do Karlových Varů. „Máme v zádech příjemné vedení dva nula na zápasy, chceme vyhrát," vyprávěl ještě těsně před úvodní výměnou blokař Jihostroje Radek Mach. „Každý další zápas, který by v této sérii přibyl, by pro nás byl ohromně složitý," naznačil, že Jihostroj se 
v závěru sezony rozhodně neocitl v komfortní situaci.
Naopak.
Jedna rána stíhala českobudějovický celek za druhou. Marodka se začala zaplňovat už v semifinále proti Brnu, bohužel, přibývali na ni další hráči. A do Karlových Varů vůbec neodcestoval Brazilec Maciel.
Důvod?
Uhodli byste sami.
Onemocněl příušnicemi a sezona pro něj skončila.
Utkání začalo pro Jihostroj výborně.
Znovu týmu výrazně pomohl klidný let balonu 
z rukou nahrávače Červinky. V úvodním setu Jihostroj zvládl koncovku, ve druhém vedl už 16:11 a dotáhl stav až do jasné výhry 25:20. Mach skvěle blokoval, Fila servíroval, Kryštof bránil a organizoval. Důležité útoky zvládli i Kuliha a Michálek.
Pak se ke slovu dostali také domácí. Ale Jihostroj poslední krok vydřel!
„Příušnicové¨ play off tak pro Jihočechy končí vítězstvím 3:0 na zápasy.
Karlovarsko – Jihostroj ČB 1:3 (-23, – 20, 17, 22), čas: 103 minut, Jihostroj ČB: Červinka, Kuliha, Mach, Polák, Michálek, Fila – libero Kryštof (Pochop, Tibitanzl, Kraffer). Trenér Svoboda. Konečný stav série: 0:3.
Finále: Brno – Liberec 3:0 (21, 23, 18). Stav série 2:1. Na brněnský zimní stadion dorazily 3000 fanoušků. Série pokračuje.