Českobudějovická Madeta hostí  Moravskou Slávii Brno a půjde o druhé místo prvoligové tabulky. Lepší výchozí pozici si v minulém kole vybudovala Madeta, která ztratila v Břeclavi pouhý jeden set a připsala si plný počet bodů.
Naopak Brno v domácím prostředí muselo o výhry s Rokycany hodně bojovat a nakonec se to Moravankám povedlo až po dvou pětisetových bitvách. Brno tak ztratilo dva body, které mu na Madetu nyní scházejí.
Jihočeškám tedy stačí k uhájení pozice z dvojzápasu s Brnem jedno vítězství. „Na celkové druhé místo to ale stačit nemusí, protože poslední zápasy hrajeme v Nuslích a ty jsou zvláště doma velice nebezpečné. Přestože jsou poslední, nesmíme je podcenit," dívá se dopředu kapitánka Madety Kateřina Lundáková a odmítá, že po případné výhře nad Brnem je o stříbru rozhodnuto. Českobudějovické volejbalistky odehrály s Brnem výborné zápasy v Moravské metropoli, kde prohrály dvakrát v poměru 2:3. Nyní by se jistě nebránily opačnému výsledku. „Je dobře, že poslední domácí zápasy s Brnem budou zároveň vrcholem sezony. Srdečně zveme všechny diváky," doplňuje Kateřina Lundáková. Občerstvení pro návštěvníky je zajištěno zdarma.