České Budějovice – Pokračovala také první volejbalová liga žen. Oba českobudějovické týmy se představily venku. Madeta hrála v Dobřichovicích a vrátila se s jedním vítězstvím na kontě. Druhý českobudějovický celek Slavia PF hrál v Praze se Žižkovem a ani tentokrát jeho hráčky nebodovaly. Prohrály 0:3 (-17, -15, -16) a v odvetě rovněž 0:3 (-15, -18, -27).
„Žižkov nás porazil hlavně díky výtečnému podání. Přehrál nás ale i ve všech ostatních herních činnostech. Přitom Žižkov rozhodně není soupeř k neporažení. Škoda, že jsme více nezabojovaly a nezískaly alespoň jeden bod. K tomu je ale potřeba uhrát dva sety a my jsme měli šanci vyhrát jediný. Ten třetí ve druhém zápasu," hodnotí vystoupení volejbalistek Slavie PF univerzálka Eva Zachová-Berková. Na čele tabulky se usadily se stejným bodovým ziskem celky Rokycan a Tatranu Střešovice. Madeta je zatím pátá a Slavia PF poslední sedmá. „Letos je první liga vyrovnaná. Překvapením jsou pro mě výsledky Střešovic, které měly být v soutěži suverénní, na kontě už ale mají tři porážky. Myslím, že soutěž nemá jasného favorita. Nahoře by se mohla pohybovat Madeta, která má na to aby hrála o příčky nejvyšší. Dobře hrají i Rokycany. My za ostatními poněkud zaostáváme," vyjadřuje se k I. lize Zachová-Berková, která má zkušenosti i z druhé francouzské ligy.
Slavia na posledním místě dosud nemá ani bod a získala pouze tři sety. Dva z nich v derby s Madetou. „To byly naše jediné domácí zápasy. Jinak jsme zatím vše odehrály venku. Hlavní příčinu našich neúspěchů ale vidím v tom, že jsme prošly velkou generační výměnou a teprve se sehráváme. Netrpělivě už čekáme až se do hry zapojí zraněná Linda Kotková, která nám moc chybí. Příště hrajeme doma s Rokycany a věřím že už se konečně odrazíme ode dna," doufá Eva Zachová-Berková.
Druhý českobudějovický zástupce v první lize Madeta úvodní zápas v Dobřichovicích prohrála 0:3 (-24, -23, -20), v odvetě si ale volejbalistky Madety vše vynahradily a zvítězily 3:1 (-21, 20, 23, 17).