České Budějovice – V první volejbalové lize žen, sehrály velmi dobré zápasy volejbalistky Madety a se silnými Střešovicemi si po výsledcích 3:1 a 2:3 připsaly čtyři body do tabulky. Slávie PF prohrála dvakrát v Dobřichovicích 3:1 a 3:0 a zůstává bez bodu.
Páteční vítězný zápas zastihl hráčky Madety ve výborné formě. „Soupeřky jsme přehrávaly hlavně díky výbornému podání, které činilo Pražankám problémy," hodnotí utkání Kateřina Píchová, asistentka trenéra.
V sobotu již Madeta prohrála po velkém boji 2:3. „Ve druhém utkání jsme neměly k dispozici tak široký kádr, protože některé juniorky cestovaly ke svému extraligovému zápasu do Frýdku Místku, což se projevilo úbytkem sil v koncovce zápasu. I tak to ale byl z naší strany velice dobrý zápas," říká Kateřina Píchová.
Slávie PF odjela do Dobřichovic bez Lindy Kotkové a smečařky Venduly Matějů.  „První zápas odehrály holky výborně. Zpočátku měly více ze hry, vyhrály první set, ale ve vyrovnaných koncovkách dalších setů se štěstí usmálo na domácí," říká trenér Jiří Zita a dodává: „Škoda, že se nepodařilo uhrát ještě jeden set, abychom měli alespoň bod."
Volejbalistky Slávie odehrály výborně i druhé utkání. Šanci měly zejména v obou úvodních setech. Hlavně ve druhém, který prohrály 27:29. „Bylo znát, že jsme neměly tak silnou lavičku jako Dobřichovice a neměli jsme moc možností střídat," říká Zita.