V Olomouci jste prohrály o šest gólů, což znamená, že nyní máte s Hanačkami při rovnosti bodů horší vzájemné zápasy. Nedal se uhrát lepší výsledek?
V Olomouci je to vždy těžké. Za posledních osm let jsme tam vyhrály snad jenom jednou. Nehraje se nám tam dobře, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Určitě jsme ze sebe mohly vymáčknout víc. Olomouc hrála zkrátka lépe a vyhrála zaslouženě.


Nyní vás čeká těžká série. V sobotu Most, za týden Slavia. Jak se cítíte?
Bude to nářez. Čeká nás Most, pak jedeme na Slavii, kde to taky bude těžké. Nesmíme ztratit hlavu a musíme pracovat dál.


S obhájcem interligového prvenství, týmem Michalovců, jste se doma přesvědčily, že hrát se dá s každým. Věříte si i na Most?
Na Most jsme se v týdnu připravovaly jako na každý jiný zápas. Nic nevzdáváme. Něco máme připravené, tak uvidíme, jak to teď využijeme.


Po celé zemi řádí v tomto období chřipka. Dokonce zasáhla i do programu interligy. Dorazila i do týmu Písku?
Nám se chřipka zatím vyhnula a doufám, že k nám už ani nepřijde. Všechny jsme po zdravotní stránce v pohodě.


Trenéři mluví o tom, že vaším cílem je záchrana. Nepřemýšlíte vy hráčky jinak, když situace v tabulce je tak vyrovnaná?Na play off nyní ztrácíte pouhé dva body…
Popravdě řečeno, před nějakými dvěma měsíci jsme si to daly jako velký cíl. Přemýšlely jsme o tom, ale teď po prohře s Olomoucí se nám sen o play off zase o krok vzdálil.


Situace ale jistě zdaleka beznadějná není. Do konce schází ještě dost kol a například s Veselím nad Moravou, které aktuálně okupuje čtvrtou příčku mezi českými týmy, hrajete doma.
Možné je všechno, soutěž je vyrovnaná a my boj o to dostat se mezi čtveřici nejlepších českých týmů nevzdáváme. Třeba nám štěstí půjde naproti. Zápas s Veselím bude určitě dalším z těch klíčových. Pokud ho porazíme, naděje ještě žije.


Jak jste mezi sebe přijaly nové hráčky Zuzanu Kohoutovou a Martinu Huráňovou?
Jsou to bezva kamarádky. V Písku nikdy problém s přijetím nových hráček nebyl. Do kolektivu zapadly obě holky výborně.


S jindřichohradeckou Kohoutovou jste se znaly osobně už předtím, než přišla do Písku?
Se Zuzkou jsme se znaly pouze ze zápasů s Hradcem. Ty byly vždy docela vypjaté. Teď jsme ale na jedné lodi a je to úplně jiné.