Po dvou velmi náročných víkendech, během kterých házenkářky Písku odehrály celkem čtyři interligová utkání, si hráčky Sokola přece jen trochu orazily.
Před čtrnácti dny odehrály během soboty a neděle „pouze" jeden zápas proti Slavii Praha a minulý víkend dokonce Písečanky nehrály vůbec. Zápas 6. kola s Prešovem si totiž na východě Slovenska předehrály již 28. září, tedy den po utkání v sousedních Michalovcích.
Dnes hostí Jihočešky od 15 hodin Partizánské a pak už je do konce roku čekají v interlize jen dva duely. Ve Veselí nad Moravou a za čtrnáct dní se rozloučí se starým rokem v domácím zápase s Porubou.
O náročném programu minulých týdnů jsme si po posledním zápase proti pražské Slavii popovídali s Veronikou Malou, která si kromě interligových zápasů plnila i reprezentační povinnosti.

Jaký byl zápas se Slavií z vašeho pohledu?
Myslím, že to byl dobrý zápas a diváci se snad bavili. Viděli řadu pěkných okamžiků i pár slabších z naší strany, ale věřím, že koukat se na to dalo.

Slavia patří mezi tradiční kandidáty na ligový titul a vysoké ambice bude mít jistě i letos. Prohra o šest branek pro vás tedy tragická není?
Výsledek mohl být i lepší. Slavia tentokrát nepodala optimální výkon a my jsme toho mohly lépe využít. Bohužel.

Mrzet vás mohou zejména nevyužité početní výhody. V prvním poločase jste dokonce samy třikrát inkasovaly a ve druhé půli vás bylo do konce o dvě hráčky v poli víc…
To byla škoda. Tam nás párkrát vychytala jejich brankářka. Nevyužily jsme tím šanci náskok Slávistek výrazněji zkorigovat.

Nejsilnější soupeře máte za sebou. Loňského vítěze interligy Michalovce a nyní jste odehrály po sobě těžké zápasy s českým mistrem z Mostu a proti loňským finalistkám Slavii Praha. Neměly jste obavy z takového losu, případné dvě vysoké prohry za sebou by vám asi po psychické stránce právě nepřidaly?
Na tohle my nemyslíme. V kabině si řekneme, jak budeme hrát a snažíme se uhrát co nejlepší výsledek. Chceme udělat co nejméně technických chyb a myslím, že se nám to v poslední době docela daří.

Jak jste na tom po fyzické stránce, když jste v minulých týdnech odehrály během jediného víkendu i dvě utkání, navíc s náročným cestováním?
Bylo to náročné, myslím, že to ale nebylo zas tak znát. Tréninky jsme zaměřily spíš na techniku, takže nejsme nějak zatavené.

Jenomže interligové zápasy nebyly ve vašem případě všechno. Svými výkony v soutěži jste upoutala pozornost stavitelů reprezentace…
Ano, po zápasech s Olomoucí a v Mostě mě potom čekala ještě reprezentační akce. Bylo to vskutku náročné ale zvládla jsem to.

O jakou akci šlo?
Jednalo se o mezinárodní turnaj v Maďarsku. Utkaly jsme se tam s domácími Maďarkami, Slovenkami a také s Rakouskem.

To musela být velmi cenná zkušenost. Jak jste byla sama se sebou spokojená?
První zápas proti Slovenkám jsem pauzírovala kvůli zranění. Na ranním tréninku před utkáním jsem si totiž podvrknula kotník. Pak jsem nastoupila proti Rakušankám a hrálo se mi docela dobře. Maďarsko má top tým. Učila jsem se od zkušenějších hráček a sledovala světovou házenou.

Šanci zahrát si za národní tým jste dostala teď v Maďarsku vůbec poprvé?
Byla to už druhá reprezentační akce. Poprvé jsem byla s reprezentací v Chebu. Na těchto srazech nabírám velice cenné zkušenosti a jsem za to moc ráda.

Váš kalendář je skutečně nabitý. Stíhala jste při takové porci zápasů vůbec odpočívat?
Odpočívala jsem aktivně. Sportovní program máme i na škole, takže rozhodně jen tak neležím.

Zápas v Prešově jste si předehrály, nyní už odehrajete za víkend jen jedno utkání. Nebudete se nudit?
To ne, ale je fakt, že režim  budeme mít volnější. (smích)