Florbal se stává v posledních letech stále populárnějším sportovním odvětvím a počet hráčů neustále narůstá. Organizátoři projektu Tour de Club si nyní snaží zpopularizovat florbal i v těch částech naší republiky, kde se tento sport nehraje na té nejvyšší úrovni.

Takovým regionem jsou i jižní Čechy a právě v úterý 20. prosince zavítá projekt Tour de Club do Českých Budějovic. Mladí florbalisté z klubu SK Meťák dostanou možnost zatrénovat si v předvánočním čase pod odborným vedením extraligových trenérů a hráčů.

Projekt má za cíl inspirovat, motivovat a vzdělávat malé oddíly, které vychovávají budoucí generace českých florbalových reprezentantů. Klub, který se chce do projektu přihlásit, musí mít alespoň dvě mládežnická družstva. „Přesně to splňujeme. Máme velkou mládežnickou základnu a protože se domnívám, že jde o zajímavou myšlenku, do projektu jsme se zkusili přihlásit," je pyšný na svůj klub vedoucí SK Meťák Ivan Janoušek.

Šéf méně známého florbalového oddílu z Rožnova v nedávné minulosti trénoval i extraligové florbalistky FBC United České Budějovice, po sestupu z nejvyšší soutěže však založil vlastní florbalový oddíl a začal se věnovat těm nejmladším.

Nyní se v SK Meťák věnuje mládeži od nejmenších elévů až po dorostence.

Kromě pravidelných tréninků pořádá SK Meťák každé léto pro děti z celého kraje týdenní florbalový kemp a nyní se jeho klubu dostalo další pocty. „Jsme prvním klubem v Jihočeském kraji, kam projekt Tour de Club zavítá. Dosud se trénink s florbalovými osobnostmi uskutečnil asi na čtyřech místech v republice a teď jsme se dočkali i my," těší se na úterní podvečer Janoušek.

A s ním dvacítka dětí, která si zatrénuje pod dohledem trenérů extraligového Tatranu Střešovice Martina Czeczinkara a Petra Jandy. Asistovat jim bude hráč Bohemians Praha Martin Kisugite.

„Vybírali jsme děti napříč všemi věkovými kategoriemi. Trénink absolvují převážně starší žáci, ve výběru je ale také několik mladších žáků a tři dorostenci. Bude to pro ně odměna a takový malý vánoční dárek od nás," prozrazuje trenér malých florbalistů Meťáku.

Jak sám Janoušek přiznává, trénink s trenéry střešovického Tatranu bude přínosem i pro něho samotného a další trenéry klubu z Rožnova. „Bude to nepochybně zpestření pro nás pro všechny. Děti získají další motivaci a přiučí se něčemu novému, obohacující to bude i pro nás trenéry. Poznáme zase jiný přístup a nabyté zkušenosti jistě využijeme i v praxi," dodává Ivan Janoušek.
Úterní trénink bude probíhat od 17 hodin do 18.30, součástí bude i beseda.