Se svým výkonem i průběhem závodu v podzemních garážích Mercury centra byl maximálně spokojen. „Spokojený jsem moc. Byl to velice těžký maraton. Na trati bylo hodně zatáček a na to je třeba hodně síly,“ uvedl v cíli pětatřicetiletý závodník. „Přijel jsem s cílem zaběhnout pod tři hodiny. To se podařilo, takže jsem spokojen.“

V průběhu celého závodu kontroloval své pořadí. „Hlídal jsem si to,“ přikyvuje. „Vybíhal jsem s první skupinkou. Dlouho jsem si držel devátou příčku a postupně se propracovával vpřed. Přede mnou nikdo nezůstal, ale předběhli mne zezadu Tík a Hanzlík. Ti byli lepší a hlavně běželi taktičtěji,“ připouští.

Na zimní maraton se Kubále pečlivě připravoval. „Trénuju celou zimu. Běhám kilometráž. Zhruba dvacet kilometrů šest dní v týdnu. Jediný den vynechávám na nutnou regeneraci,“ dává nahlédnout do svého tréninkového plánu. „Na maraton je třeba se dobře připravit,“ je si vědom.

Druhý Hanzlík

Vedle vítězného Tíka skončil před Kubálem o necelou minutu druhý o dvanáct let starší Slovák Ondrej Hanzlík z Prievidzy. Rovněž on hovořil o maratonské novince na jihu Čech v superlativech. „Běželo se mi výborně. Začínal jsem na desátím místě. Soupeři přede mnou začali ztrácet, takže jsem se posovuval dopředu,“ vrátil se k průběhu závodu.

Druhého místa v cíli si nesmírně považoval. „Chtěl jsem se umístit do šestého místa. Nakonec jsem doběhl druhý, takže jsem svůj cíl výrazně překročil,“ smál se přes značnou únavu v cíli.

O maratonu v podzemních garážích se dozvěděl z internetu. „Tam byly všechny podrobnosti. Pracuji ve škole a shodou okolností u nás pořádáme podobný maraton. Běhá se ve škole po chodbách,“ říká.

Běžet třiašedesát okruhů je dost ubíjející. „Takové kroužení je náročné hlavně na psychiku. Člověk myslí na všechno možné, ale hlavně, aby už to měl za sebou. Rád přijedu i příští rok,“ slibuje.