USA, Týn nad Vltavou – Golfistky z Týna nad Vltavou Marie, Johana a Františka Luňáčkovy se pohybují v těchto dnech po hřišti Greenbrier, kde hrají Grandfinal Faldo Series.
Jihočešky dorazily do hotelu v jedenáct večer, zaregistrovaly se a ubytovaly. „Johana s Fankou bydlí spolu, já jsem s Patzeltovou," popisuje Marie Luňáčková, která v turnaji patří mezi favoritky.
Po vydatné snídani se hráčky vypravily na zahájení.
„Představeni nám byli oficiální hosté." Dva dny mají golfistky z Týna k dispozici caddy Fanny Sunnesonovou. „Kedila v devadesátých letech Faldovi," popisuje Marie.
Hráčkám se věnuje světově uznávaný odborník na fitness, rozcvičovaní a protahování. „Je tu trenér Keith Wood a samozřejmě také Sir Faldo." Večer dorazil do dějiště turnaje i ředitel PGA of America. „Po zahájení jsme se šly ukázat Siru Faldovi a Keithu Woodovi." Sir Faldo přivítal Jihočešky spolu se svojí manželkou a synem Mattem.
„Všichni byli nadšení, povídali si s námi, paní Faldová říkala, že příběh o třech sestrách by byl výborný pro Golf Channel."
Týnské golfové drahokamy vyrazily prakticky hned po příletu na trénink.
„Faldo vyprávěl o hře, ukazoval nám rány, bylo to hodně zajímavé." Přišel čas na chipování a na driving. „Věnoval se nám Keith Wood, natočil nás na video a povídaly jsme si, zítra s ním zase budeme trénovat. Ještě než půjdeme na hřiště, domluvily jsme si s trenérem schůzku."
Také další program byl atraktivní. „Ještě jsme chvíli patovaly, pak byl ve tři hodiny tee time a hrály jsme devítku." Ve flightu se sešly s Megan Khaovou, která celý turnaj loni vyhrála. Hřiště v resortu Greenbrier je vyhlášené. „Je dlouhé, greeny jsou rychlé a těžké." Ráno čeká tři sestry z Týna pracovní setkání s renomovaným koučem.