Krasobruslařský pár Bidař - Kucianová má velké plány. "Na olympiádu máme, možná i na něco víc, to se ale teprve uvidí," říká Martin, který dorazil se svojí novou krasobruslařskou partnerkou domů po delším čase. Hlavní trenér reprezentační dvojice Petr Bidař vysvětluje: "Hodně cestujeme po světě. Martin s Bárou byli v Itálii, v Kanadě, taky jsme je chtěli přivézt k rodičům na chvíli domů," vysvětluje jednu z motivací, proč se český pár připravuje na domácím stadionu. Oba jsou členové BK České Budějovice. Oba velmi pečlivě pilují na ledě detaily. Barbora Kucianová říká: "Máme tu soustředění, máme hodně tréninků, najíždíme programy, pořádně makáme," odpověděla a dodala: "Jezdíme prvky a také celky." Kucianová vypadá na ledě úžasně. Její nemalá sportovní postava budí respekt. Sama vnímá klady i nedostatky: "Zlepšujeme se, ale ještě to není ono. Musíme jezdit společně dlouho, abych se společně ještě víc sladili. A uvidíme."

Matias Giraudo v Jihostroji České Budějovice
Liga mistrů bude pro Jihočechy velkým lákadlem. Pro Jihostroj to je výzva

Fanoušci krasobruslení se v provedení páru Bidař - Kucianová mohou těšit, že uvidí nádherné choreografie a výborné provedení. Martin Bidař doplňuje: "Teď se aktuálně docela dost zlepšujeme, jsme spolu čtyři a pět měsíců, je jasné, že postupem času už to tak výrazné pokroky nebudou. Cítím, že potenciál máme vysoko."

Trénink v Českých Budějovicích je naplánovaný na minuty. "Na letním soustředění vylepšujeme kondici, chceme mít před sezonou co nejvíc natrénováno. Máme nové programy, na začátku sezony chceme být připravení."

Slova obou krasobruslařů trenér Petr Bidař potvrdil. "Trénujeme nové programy, je to náročné, ale musíme být dobře připravení."