V dějišti zimních olympijských her už je také český krasobruslařský pár Jelizaveta Žuková – Martin Bidař. Bidař pochází ze sportovní rodiny. Maminka se věnuje tomuto sportu v českobudějovickém klubu. Martinův bratr Petr je dokonce trenérem českého páru. "Mám se skvěle," hlásí Martin přímo z Pekingu. Za dva dny, které v dějišti čínské olympiády prožil, se stačil rozkoukat, zabydlet. "Po příletu nás tady čekalo přivítání, na pokoji jsme našli dárky," popisuje milou pozornost od pořadatelů. "Dárky byly úžasné, je toho hrozně moc," pousmál se český reprezentant, který se chystá už na svoji druhou olympiádu.

Jihostroj Č. Budějovice v Poháru CEV
Tato prohra se hodí. Jihostroj je v čele extraligy

Olympijskou atmosféru zažil už v Pchjongčchangu 2018. Teď tedy absolvuje OH Peking 2022.

Martin Bidař se v olympijské vesnici porozhlédl také kolem sebe: "Je tu většina výpravy, všichni jsme negativní, to je to nejhlavnější," zmínil Bidař důležitou věc, se kterou už vrcholoví sportovci dva roky počítají a berou ji jako součást každé akce.

Testy českobudějovický krasobrusař se svou partnerkou Jelizavetou Žukovou berou s nadhledem. Nic jiného jim ani nezbývá. "Doufáme, že negativní výsledky testů nám vydrží a užijeme si olympiádu na sto procent," dodal českobudějovický krasobruslař Petr Bidař.

Do soutěží sportovní dvojice zasáhne 4.2.