Liberec letos trénuje Martin Démar. Dukla hraje skvěle. Výborně. Ale recept na vítězství v Českých Budějovicích v play off nenašla. "Myslel jsem, že tie break vyhrajeme," vyprávěl po utkání kouč Dukly. Těžce se po zápase zdvihal ze šatny a vracel se k rozhovorům na plochu haly. "My do toho dali všechno, hráčům nemůžu upřít snahu. Dali do toho srdíčko."

Zatímco hráči v hlavách většinou okamžitě přepnuli na čtvrteční rozhodující bitvu, Démarovi vrtalo hlavou, proč jeho tým neuspěl. "Budeme cestou domů naštvaní," vyprávěl a použil i ostřejší slovo. "Chybovali jsme na přihrávce, brali jsme auty. Teď opravdu musím přepnout."

A to bude pro Duklu extrémně těžký úkol. Hráči Jihostroje nastoupí v liberecké hale potřetí v krátké době za sebou. Pro cizince, především pro Girauda a van Schieho, kteří jsou v české extralize první sezonu, už liberecká hala nebude neznámá. Oba už se přece musí trefit do servisu…

Navíc Martin Licek hraje v životní formě. "Učí se," poznamenal k jeho výkonu trenér Zach. "Zápasem v Budějovicích udělal další krok ve své kariéře." Převeze si smečař Budějovic formu z jihu Čech na sever? Uvidí se ve čtvrtek v 18.00.

Martin Démar se už ke čtvrtému zápasu semifinálové série moc vracet nechtěl. Teď přemýšlí, je-li vůbec ještě reálné, aby na soupeře připravil nečekanou taktickou variantu. "Na taktice už se nic měnit nedá. Teď je to o hráčích. Hlavně nesmíme ztratit hlavu. Já zkoušel v Budějovicích něco změnit, bohužel se někteří hráči nechytli, ale oni se určitě chytnou v pátém zápase."

Všichni aktéři 4. střetnutí vyzdvihovali atmosféru ve vyprodané českobudějovické hale. "Byla krásná," uvedl trenér Liberce Martin Démar.