Na vedoucího Slovince Gerčara ztrácí pouhých patnáct bodů, což není nepřekonatelná ztráta. „Ještě je ve hře celkem sto bodů. Když bych v Pacově dvakrát vyhrál a on dojel dvakrát třetí, tak smažu z jeho náskoku deset bodů. Pořád je reálná šance to stáhnout. Rozhodovat bude každý bodík," říká Michek před víkendovým závodem v Pacově.

Naopak třetí obhájce loňského titulu Rakušan Walkner je zpět o sedmnáct bodů. Jihočech však chce hledět hlavně dopředu. „Určitě bych chtěl vsadit na jednu kartu. Mám doma bronz, stříbro a chybí mi už jen to zlato. Je to motokros, těžko se něco předpovídá dopředu. Nechtěl bych to zakřiknout," zdůrazní.

V Pacově Michek závodí vždy s chutí. „Je tam krásná trať, která patří k nejhezčím, ale i nejtěžším u nás. Závodím tam moc rád," těší se do města  motokrosu zaslíbenému.

V Pacově bývají pravidlem velké divácké návštěvy. Platí to při mistrovství republiky a pro světový šampionát by to mělo platit dvojnásob. „V Pacově lidi vždycky chodili a doufám, že přijdou i tentokrát. Třída MX3 v rámci mistrovství světa  končí, takže je to prakticky poslední možnost  vidět ji v akci. Věřím, že diváků přijde opravdu hodně a budou fandit nám všem českým jezdcům," láká Jihočech příznivce na Pacovský propad.

Na start se v Pacově postaví také Michkův kolega z týmu Buksa Ados Racing Francouz Florent Richier, jenž je v čele průběžné klasifikace mezinárodního mistrovství republiky. Bude se jednat o jeho první letošní start ve světovém šampionátu. „Určitě je dobře, že tam bude se mnou. Bude to pro mě pomoc psychická, ale není vyloučeno, že si pomůžeme i na trati," pochvaluje si Michek přítomnost svého klubového parťáka.

Kromě Michka se fanouškům představí i další dva Jihočeši. Své štěstí ve třídě MX3 začíná zkoušet talentovaný Václav Kovář a poprvé se  letos na start světového šampionátu postaví Martin Finěk.

Kromě mistrovství světa třídy MX3 se v Pacově pojede také světový šampionát v ženské kategorii.