Kvalifikace dopadla na západě Čech dle očekávání. Vyhrál ji a potvrdil svou pověst mimořádně rychlého pilota další Jihočech Václav Kovář. Naopak Michek byl až pátý.

Body se ale rozdělují až ve finálových jízdách a tam má vždycky navrch právě jezdec týmu Buksa Ados KTM. V té první sice vyhrál systémem start – cíl Maďar Szvoboda, ale oba Jihočeši si to rozdali v tvrdém souboji o druhou příčku. Nakonec se radoval Michek, který projel cílem o necelé dvě vteřiny před svým rivalem.

Ve druhé jízdě začínal nejlépe opět Szvoboda, ale Michek se na něj postupně dotahoval a po pádu svého maďarského týmového kolegy slavil nejen prvenství v rozjížďce, ale i v celém závodě ve Stříbře. Kovář pokazil start a stačil se prokousat jen na sedmé místo.

Před posledním závodem seriálu 2. září v Opatově jsou karty rozdány naprosto jasně. Obhájce posledních čtyř mistrovských titulů Michek má před druhým Kovářem náskok čtyřiceti bodů a o pátý triumf v řadě by ho mohla připravit asi jen nehorázná smůla. Třetí Maďar Szvoboda naopak ztrácí na Kováře pouhých pět bodů a dá se tak čekat pořádná bitva o stříbro.

Pátý závod MR třídy MX1 ve Stříbře: 1. Michek (umístění 2-1), 2. Szvoboda (Maď., 1-2), 3. Neurauter (Rak., 7-3), 4. Kovář (3-7), 5. Weschta (6-4). Průběžné pořadí před posledním závodem: 1. Michek 232, 2. Kovář 192, 3. Szvoboda 187, 4. Wysocki (Pol.) 167, 5. Sukup 157.