V úvodní finálové jízdě totiž svedl tvrdý boj o první místo s Belgičanem Dennisem Verbruggenem a nakonec za ním dojel druhý. Druhá jízda už mu tolik radosti nepřinesla. Nedojel a v konečném účtování z toho bylo nakonec pouze osmé místo.

„Ten závod si vybavuji velmi dobře. Mísí se mi na něj krásné i ty horší vzpomínky," připomíná současný vicemistr světa ve třídě MX3. „Perfektně mi sedla už kvalifikace, ve které jsem byl ve skupině první nebo druhý. To už úplně přesně nevím. Ale nedělní finálový závod mě poprvé posunul do světa velkého motokrosu. To si pamatuji zcela zřetelně," usměje se.

Především na první jízdu z Jinína zřejmě nikdy nezapomene. „Přetahoval jsem se v ní o první místo s Belgičanem  Verbruggen. Nakonec jsem mu podlehl, ale třetí za mnou dojel Francouz Frosard, který teď jezdí mistrovství světa MX1, a byli tam i další skvělí jezdci. Moc jsem si tohoto umístění považoval," připouští.

Ve druhé rozjížďce se měl Michek poprat o titul mistra světa. Tento boj však skončil hodně rychle. „Po první jízdě jsem byl velice příjemně naladěn. Bohužel v té druhé jsem měl kolizi s Frosardem ještě na startovní rovince, při které jsem si utrhl přední hadičku od brzdy. Zkusil jsem s tím pak ještě jet, ale nešlo to, takže jsem musel zastavit. Byla to hrozná škoda. Mohl jsem atakovat pódiové umístění, ale tím, že jsem byl ve druhé jízdě bez bodu, jsem skončil až osmý," vzpomíná na juniorské MS v roce 2005.

Před víkendovým šampionátem se hodně řeší situace českých reprezentantů a jejich případná výhoda domácího prostředí. „Samozřejmě je lepší znát trať a celý areál, ale když přijedou ti nejlepší, tak si trať rychle najedou a zvyknou si. Když chce být člověk vepředu, tak musí makat a neohlížet se nalevo ani napravo," vzkazuje svým následovníkům.

Nutné je vyrovnat se i s psychickým tlakem, který je v domácím prostředí značný. „Každý si to musí především srovnat v hlavě a zabrat. Někdo je třeba doma ve stresu, ale já osobně mám rád, když je hodně diváků a fandí," nabízí svůj pohled.

O víkendu nebude Michek v Jiníně chybět. A nebude pouze v roli diváka. „V Jiníně jsem byl trénovat s juniorskou reprezentací na soustředění a budu tam teď od pátku celý víkend. Našemu týmu budu malinko vypomáhat i trenérsky," těší se na svou novou roli.
Michek trenér, to je ale zatím především budoucnost. Aktuální je stále hlavně spojení Michek závodník, který bojuje o titul mistra světa ve třídě MX3.

V průběžné klasifikaci je totiž Jihočech druhý o pouhých dvanáct bodů za vedoucím Slovincem Gerčarem. Útok na vedoucí pozici však musel odložit, protože o minulém víkendu byla zrušena Velká cena Brazílie. „To mě hodně mrzelo, protože už jsem měl všechno zařízené. Do Brazílie jsem se těšil, mám tam plno známých. Ale závod nakonec musel být zrušen kvůli nějakým místním nepokojům," vysvětluje český reprezentant.

Do konce seriálu tak zbývají tři závody. Ve Velké Británii, u nás v Pacově a na Slovensku v Šenkvicích. „To je šest jízd a v nich se dá stáhnout hodně bodů. Musím se ale dívat také dozadu. Obhájce titulu Rakušan Walkner na mě ztrácí jen šest bodů. Bude to ještě boj, ale trénuji naplno a soustředím se plně na nejbližší závod," slibuje stoprocentní nasazení.

Velkou událostí bude 1. září Velká cena České republiky ve skorojihočeském Pacově. „Tam se strašně moc těším," přiznává. „V Pacově je jedna z nejhezčích tratí u nás a pořadatelé tam umí vždycky závod perfektně připravit. Doufám, že přijde fanoušci. V Pacově jich vždycky chodí velké množství. Když mi lidi fandí, tak se mi jede vždycky o hodně lépe," zve fanoušky do Pacova.