Slavnostního galavečera, který byl tradičně uspořádán u příležitosti vyhlášení populární ankety Atlet roku 2009, se v pražském hotelu Ambassador zúčastnili i dva zástupci jihočeské atletiky. Martin Říčař z SK Čéčova se svým trenérem Pavlem Váňou. Talentovaný sprinter převzal v kategorii Junior roku první cenu společně s Maslákem, Zichem a Šťastným. Tato štafeta si vedla skvěle na evropském šampionátu juniorů, kde si vybojovala dokonce účast na stupních vítězů. Stříbrní ve štafetě na 4 x 100 m na ME do 19 let v Novim Sadu navíc překonali český rekord.

Společenský večer se v hotelu uskutečnil za účasti všech hvězd současné české atletiky. „Největšího aplausu, dokonce vestoje, se dostalo olympijskému vítězi v desetiboji Romanu Šebrlemu,“ popisuje slavnostní atmosféru trenér Váňa. „Šebrle si ovace zasloužil za své výkony a také za písničku Už mi není lásko dvacet let, kterou sám zazpíval,“ připomíná Pavel Váňa známý song, který český atlet bez chyby odzpíval s vtipně upraveným textem, šitým Šebrlemu přesně na míru.

„Večer byl pro nás nezapomenutelným zážitkem,“ shodli se Martin Říčař i Pavel Váňa z SK Čéčova ČB. Účast jihočeských atletů mezi absolutní českou špičkou je vyznamenáním také pro jihočeskou atletiku.