Na čtvrtém závodě mezinárodního mistrovství Německa superbiků na Red Bull Ringu se blýskl dvěma druhými místy.

Na rakouském okruhu panovalo jako obvykle až neuvěřitelné vedro. „Proto bylo nutné dobře zvládnout hned první kvalifikaci v dopoledních hodinách, kdy teplota asfaltu dosahovala „pouhých" pětačtyřiceti stupňů," vysvětluje jezdec, který tento úkol zvládl skutečně na jedničku a vítězstvím si zajistil pro obě finálové jízdy prestižní pole position.

Podle očekávání totiž ve druhé odpolední kvalifikaci jeho čas nikdo nedokázal překonat. Teplota asfaltu v té době místy dosahovala až pětašedesáti stupňů. „Druhou kvalifikaci jsme tak především využili na vyzkoušení pneumatik pro závod a doladění drobného nastavení," doplňuje Smrž.

První pozici si Smrž udržel také po startu do prvního finále, ale velice brzy se před něj dostali Nigon a Ranseder. „Byl jsem v první zatáčce trochu delší na brzdy a o první místo jsem přišel," podotýká český pilot.V tomto pořadí se jezdilo skoro po celou jízdu. Francouz Nigon sice v závěru svůj náskok začal ztrácet, ale nakonec ho do cíle přece jen udržel. Smržovi se podařil husarský úsek. Vyšel mu zdařilý útok na Ransedera a cílem projel druhý. „Soubojem s Ransederem jsem trochu ztrácel, takže nám Nigon odjel, ale stejně bych na něj asi neměl," sportovně uznal.

Do druhé finálové rozjížďky Matěj Smrž nevystartoval tak dobře jako do první a cílem úvodního kola projížděl až na páté pozici. Na tomto místě pak obkroužil skoro celý závod. Ve čtrnáctém z vypsaných šestnácti okruhů však zaútočil a dokázal se vyhoupnout až na druhé místo. Poté ještě zkusil atakovat vedoucího Nigona, ale již zbývalo málo času a Jihočech si tak zopakoval druhou příčku z úvodního závodu.

„Mám z celého víkendu výborný pocit. Je pravda, že v každém závodě jsem byl poražen jedním jezdcem, ale tentokrát se cítím jako vítěz. Čtyřicet bodů z Red Bull Ringu je nad očekávání a v půlce sezóny je to obrovská porce bodů. Jsem v boji o titul a do konce sezóny chybí ještě osm jízd, tedy dvě stovky bodů ve hře. Budu se prát až do konce," vzkazuje svým soupeřům Smrž, jenž se v průběžné klasifikaci posunul už na čtvrtou příčku.

Českému jezdci tentokrát výborně fungovala jeho yamaha. „Děkuji týmu za skvělou motorku, bez které na tomto okruhu nejde uspět. Obě jízdy jsem se snažil utržit co nejvíc bodů a vyloženě čekal na chyby soupeřů. V každém závodě jsem se na konci dokázal soustředit na poslední kola víc než ostatní a díky tomu můžeme slavit právě těch čtyřicet bodů. Nigon vždy odjel na začátku, když ostatní bojovali, a to byla jeho výhoda. Určitě ale nyní přijdou okruhu, kde nebudou mít jezdci na strojích BMW takovou převahu a toho se chystám využít," slibuje.