Ze závodu se vrátil zklamán. „Rozhodně nejsem spokojen,“ přikývne. „Měl jsem jiné představy,“ dodá. „V první jízdě jsem byl asi až moc opatrný. Když jsem se dostal na třetí místo, tak už byly odstupy dost ustálené. Pozitivní bylo, že jsem zajel nejrychlejší kolo závodu,“ říká.

Druhý závod musel být po dešťové přeháňce opakován. „Do restartovaného závodu se mi perfektně podařil start. Do první zatáčky jsem najížděl jako první, ale Martin Bauer mě začal z vnějšku zavírat. Nechtěl jsem nic zbytečně hrotit a nechal jsem ho, což byla chyba,“ zpětně přiznává.

Právě souboj s Bauerem se mu totiž stal osudným. „Ke konci prvního kola jsem ze závěrečného padáku najížděl do levé předposlední zatáčky jako první, kousek před Bauerem. Jako vždy jsem přejel přes obrubníky, ale to byla druhá chyba, protože byly ještě mokré a ustřelil mi na nich předek. Bauer nikdy neuhne ani o centimetr, a tak šel při pádu na zem spolu se mno,“ popisuje svůj karambol, který znamenal konec nadějí.

Mladší z bratrů Smržových měl nakonec štěstí v neštěstí. „ Rychle jsem se zvedl a odbíhal, což bylo skutečně velké štěstí. Zničehonic mě totiž lízl stroj Irka Sikory, který spadl za námi. Kdybych se zvedl o pár desetin později, nevím, jak by to vypadalo. Takhle mám jen odřeniny a něco jsem si udělal i s kolenem, ale nemělo by to být nic vážného,“ uklidní své příznivce.

Boj o titulu německého mistra rozhodně nevzdává. „Na Karla mi chybí jen osm bodů a zbývá ještě spousta závodů. Rozhodně se o titul ještě poperu,“ vzkazuje svému rivalovi.

Pátý závod německého mistrovství se jede 3. července na rakouském Salzburgringu.