Celý den budou v sobotu běžci v centru Českých Budějovic součástí festivalu. Od rána až do večera. Podle manažera Mattoni 1/2 Maratonu České Budějovice Igora Murka je krajská metropole ideální pro běh. "Město České Budějovice, i když by se to nemuselo zdát, skutečně nabízí velmi atraktivní běžeckou trať vhodnou pro všechny věkové a výkonnostní kategorie. Je to také hlavní část programu maratonského dne a nového programu Mattoni Festival Running."

Na startu závodu na 5km bude i primátorka města České Budějovice Dagmar Škodová Parmová | Video: Deník/ Kamil Jáša

Mattoni 1/2Maraton České Budějovice startuje na druhém největším čtvercovém náměstí v České republice. Náměstí Přemysla Otakara II. lemují krásné domy, včetně radnice - čekání ve startovním koridoru si tedy můžete zpříjemnit lokální architekturou. Legenda praví, že na náměstí se nachází bludný kámen s křížem a kdo ho překročí, ten zabloudí. "To se vám ale na závodě díky značení stát nemůže," tvrdí pořadatelé na oficiálním webu závodu.

Kdybyste si přece nebyli jistí směrem a tempem, můžete se držet první dámy města. "Poběžím," potvrdila primátorka města České Budějovice Dagmar Škodová Parmová (ODS), "Budu na startu pětikilometrového závodu," doplnila.

Hlavní závod začne v 19.00, běh na 5 km bude i s primátorkou města na startu připravený na 15.00. Festival zabaví sportovní rodiny během celé soboty.