„Je to velký úspěch, plná spokojenost," zářil trenér Zdeněk Faber.

Roli jedné z velkých favoritek Brandýse potvrdila Lenka Kardová, účastnice nedávného mistrovství Evropy, která ve finále váhy do 57 kilogramů přesvědčivě 5:0 na body porazila oddílovou kolegyni Petru Šimáčkovou. Ta stejně jako loni okusila hořkost finálové porážky v této váze (loni podlehla Alici Šrámkové, rok předtím byla domácí šampionkou ještě ve váze do 60 kilogramů).

Lenka Kardová po zisku dvou titulů z let 2013 a 2014 (tehdy ve váze 54 kg) tak bere po loňské absenci zaviněné zlomenou rukou další domácí zlato. „Byl to těžký rok, loni jsem bohužel nemohla startovat, letos mi nevyšel na jaře pokus dostat se na olympiádu. Hodně mě to mrzelo," podotkla mistryně ČR po zisku titulu pro web profiboxing.cz. „Jsem ráda, že mám další titul, jsem za něj moc šťastná," zdůraznila a následně přidala na svém facebookovém profilu poděkování trenérům i svým nejbližším.

"Titul mistryně republiky získala Lenka Kardová právem, ale byť jsou holky kámošky, nijak se v ringu nešetřily a předvedly tvrdý a technický box, jak se sluší na finále mistrovství republiky. Byla to bitva," líčil souboj svých svěřenkyň trenér Faber. „My ale tím, že se dvě váhy spojily, přišly o druhý titul," litoval a dodal, že v semifinále Šimáčková vybodovala Voborovou (Děčín) a Kardová též na body vyhrála s Tekielovou (Brno).

Bronz pro budějovické barvy získala Zuzana Kolínová, když v semifinále na body těsně podlehla pozdější vítězce této váhy Csiciarové. „Byl to teprve její čtvrtý soutěžní zápas, zkušenosti jí tudíž ještě chybějí. Když se ale zbavila respektu, byla favoritce rovnocennou soupeřkou a čtvrté kolo dokonce už vyhrála," chválil nadějnou boxerku její oddílový trenér.

Bronzovou medaili ve váze do 75 kg získal ostřílený Michal Vodárek, který ve čtvrtfinále porazil vysoko na body Anataseva (Mladá Boleslav), ale v semifinále po boji prohrál s Jůnou (Nové Strašecí ). „Byl to vyrovnaný zápas, podle mě spíš měl vyhrát Michal, bodoví rozhodčí to ale dali 3:2 jeho mladšímu sokovi," podotkl Faber a upozornil, že loni měl Vodárek zlomenou lícní kost. „Po takovém zranění se vrátit do ringu není snadné," vyzdvihl.

Bez medaile z českobudějovické výpravy zůstal jen Patrik Píža, jenž ve čtvrtfinále váhy do 56 kg v tvrdém duelu podlehl na body Kramarenkovi a skončil pátý. „Medaili bych mu přál, už jen proto, co boxu dává," líčil Faber, jak Píža na tréninky denně jezdí z Rakouska, kde pracuje. „Zaboxoval ale dobře, nezklamal," vyzdvihl Zdeněk Faber.