Malebné jihočeské městečko zůstává dál baštou české kanoistiky.
Potvrzují to dlouhodobé statistiky a platí to i po zimní přestávce. „Ta nám utekla jako voda,“ přikyvují s úsměvem ambiciozní závodníci.
Týnští kanoisté už vyrazili na první republikové závody. Oproti tradici se mistrovství České republiky na dlouhých tratích (5km) letos nekonalo v Praze, ale v Ústí nad Labem. „Po zimní přípravě tak mohli závodníci porovnat síly,“ popisuje Lenka Luňáčková boj o medaile. Jihočeši vybojovali celkem pět cenných kovů. „Čtyři zlaté a jednu bronzovou,“ doplňují trenéři.
Prvním rokem v kategorii mužů startoval kanoista Jan Dlouhý. „Perfektně zabojoval,“ okomentovala Lenka Luňáčková jeho šesté místo.
Ve stejné kategorii závodí další odchovanec Týna nad Vltavou Jan Luňáček. Potvrdil dlouhodobou formu, na dlouhých tratích získal další mistrovský titul. „Věřím, že jsem si svým výkonem vybojoval účast na květnovém Světovém poháru v Račicích,“ uvedl spokojený novopečený mistr ČR.
Vojtěch Dlouhý přestoupil od letošní sezony také do Dukly Praha a mezi muži vybojoval hned první medaili, bronzovou. „Na C2 startoval v posádce s Vojtěchem Ruso z Nymburka a přidal i medaili stříbrnou,“ konkretizuje Lenka Luňáčková z Týna.
Po zimní přípravě nastoupila k závodu také juniorka Jitka Luňáčková. „Ani v jedné kategorii nedala nikomu šanci, získala dvě zlaté medaile.“ Na K2 závodila spolu s Kristýnou Brunovou (Sokol Pražský). V její stopách pokračovala mezi žákyněmi také její sestra Kateřina Luňáčková. „Vynikajícími výkony si dojela pro dvě zlaté. Na K2 společně s Janou Krpatovou z USK Praha. Na takovéto výsledky může být maminka a trenérka v jedné osobě Jitka Luňáčková opravdu hrdá.“
Ke čtyřem zlatým medailím přidal Martin Fiala v kategorii C1 žáci bronz.
Mezi dorostenkami startovala Anna Šusová. „Na K2 se Štěpánkou Strýčkovou z Plzně si v Ústí dojely pro pěkné páté místo.“
Václav Šonka a Karel Simon spolu sedli do kajaku, vybojovali taktéž páté místo v kategorii dorostu.
„Pro náš kanoistický klub jsou dosažené výsledky výborným startem do nové sezony, na kterou se tréninkové skupiny pečlivě připravovaly na různých soustředěních nejenom v České republice, ale také v zahraničí,“ doplnil po závodech předseda úspěšného jihočeského klubu Jaroslav Luňáček.
V průběhu sezony čekají závodníky nejrůznější nominační boje o reprezentaci. „V té nechceme chybět,“ vzkazují ambiciozní sportovci.
„Kolik našich závodníků se nakonec prosadí až do reprezentace, to zhodnotíme až po sezoně, ale start byl vynikající, odpovídá výborné přípravě,“ konstatoval se spokojeností v hlase předseda klubu.