V sobotu vyrazí z budějovického náměstí běžci, kteří se sem sjedou z celého světa. Již posedmé se totiž koná slavný Mattoni 1/2 Maraton České Budějovice, na který se chystá 3600 běžců. Závod s sebou nese i značné omezení v dopravě.

Podle ředitele závodu Václava Skřivánka bude dopravu koordinovat policie a na vybraných uzlech v centru města dispečeři dopravního podniku. „Velmi si vážíme tolerantnosti těch, kterých se dopravní opatření dotýkají a děkujeme jim za pochopení,” doplňuje.

Město bude v sobotu patřit běžcůmZdroj: Deník / Miroslava Jindrová

Hlavní změnou bude omezení vjezdu a výjezdu v zónách A1, A2, A3, a E. (na obrázku). V zóně D pak bude omezení trvat od 16.00 do 22.30 hodin s výjimkou náměstí. Tam bude také již od páteční 18. hodiny platit zákaz zastavení z důvodu přípravných prací.

S omezením počítá i navigace
Aplikace WAZE má informace o všech uzavírkách v den závodu a povede vás po nejlepší možné trase. Informace o 1/2 Maratonu a sním spojeními uzavírkami naleznete i v dnešní příloze Deníku.

Změny se dotknou i městské hromadné dopravy. Řada zastávek bude v den závodu od 16.30 do 22.00 hodin zrušena úplně. Autobusem se v den závodu dopravíte na náměstí jen do již zmiňovaných 16.30 hodin. S konkrétními dotazy můžete volat na bezplatnou infolinku a to již ve čtvrtek a v pátek do 17 hodin a v sobotu od 9 do 22 hodin na 800 165 102.