„Obsadili jsme páté místo, do play off jsme nepostoupili, ale soutěž jsme zachránili, a to byl náš hlavní cíl,“ potvrzuje trenér Jaromír Šára, že sezona dopadla tak, jak asi papírově dopadnout měla. Do semifinále postoupily Slavia Praha, Hradec Králové, Praga a Rakovník.

Za klíčovou považuje Šára porážku od Hostivaře. Ta totiž zavřela Meteoru dveře do play off. Na posledním turnaji na Slavii mimořádně vedl pozemkářky bývalý trenér Milan Pancíř, protože Šára chyběl z rodinných důvodů. Meteor podlehl Hradci Králové 0:3 a týmu Praga 1:2; čestný gól dala Jana Šárová.
„Družstvo prý hrálo pěkný hokej, zápasy byly vyrovnané, ale body jsme neudělali a na víc než záchranu to nestačilo,“ rekapituluje trenér Meteoru Jaromír Šára.

Sezona v hale měla zhruba takový průběh, jaký Šára očekával. „Proběhla tak nějak podle plánu,“ může bilancovat. „Zachránit se byl náš cíl. Snažili jsme se postoupit do play off, ale v některých zápasech jsme zbytečně ztratili body, a to je trochu škoda,“ mrzí trenéra. „Nicméně hla〜vní úkol jsme splnili a teď budeme řešit, co dál,“ avizuje hráčskou schůzku při tréninku ve sportovní hale.

Po pátku by mohlo být jasněji. Rozhoduje se, zda ženy Meteoru obnoví činnost i na velkém hřišti. „Sezona je v polovině. Kdyby se na jaře povedlo dát tým dohromady, tak od podzimu bychom mohli přihlásit druhou ligu. V tuto chvíli je situace stejná, jako byla před halovou sezonou,“ líčí Jaromír Šára.
Na příští schůzi podle něj mají přijít se svým stanoviskem i zkušené hráčky, působící v Rakousku, jako je třeba bývalá opora týmu Eva Staňková. „Údajně mají svůj koncept, tak uvidíme, co k tomu řeknou a jak se k tomu postaví mladé hráčky,“ uzavírá trenér Meteoru České Budějovice Jaromír Šára.