Před nejdůležitějším zápasem sezony zaskočila trenéra Pancíře špatná zpráva: kapitánka družstva Staňková má zdravotní potíže. Šance, že v sobotu nastoupí, je zhruba padesátiprocentní. V Rakovníku si natáhla stehenní sval Šedivá. „To je jeden z důvodů, proč jsme bojovali proti play off. Jedna dvě hráčky se vám zraní a sezona je v háji!“ mračí se kouč Milan Pancíř. Na podzim se tým vyrovnal s absencí Staňkové, tehdy hrající v Rakousku, se ctí. „Pravdou je, že Eva Staňová je velká bojovnice,“ praví uznale Pancíř a připravuje vynucené změny v sestavě. „Pořád věřím, že máme na to, abychom Rakovník porazili,“ burcuje tým, který v Rakovníku podlehl 0:1.


Středeční trénink Meteoru kouč odvolal kvůli dešti. Dnes si družstvo vyzkouší standardní situace a některé taktické prvky, kterými chce eliminovat hru Rakovníka. „Největší pozor si musíme dávat na Karolínu Kříženeckou,“ upozorňuje trenér, „ta má v týmu soupeře podobnou roli, jako u nás Staňková.“ Obě extraligové hvězdy pozval na sraz reprezentace nový trenér ČR Radek Ostaš, jenž v soutěži vede právě Rakovník. „Od nás odjely na sraz ještě Jana Šárová a gólmanka Morová,“ doplňuje Pancíř.


Po letech slávistické nadvlády Meteor prahne po titulu. „Hrát o třetí až čtvrté místo by pro nás byl neúspěch a hráčky to dobře vědí. Předpokládám, že se k tomu postaví čelem. Nažhavené jsou, tak uvidíme, jak to dopadne,“ uzavírá napnutý kouč. Třetí duel by se hrál 2. června.