„Některé naše hráčky by se dopoledne nemohly uvolnit ze zaměstnání, a jelikož chci mít pohromadě kompletní kádr, zvolili jsme pozdější termín,“ vysvětluje trenér domácích pozemkářek Milan Pancíř, proč se změnil začátek.


Oba dosavadní zápasy play off mezi Meteorem a Rakovníkem skončily rozdílem gólu, proto se dá zítra očekávat velká bitva o finále! „Týmy jsou vyrovnané, je to zcela otevřené,“ hodnotí Pancíř šance na postup.


Po zkušenostech z posledního měření sil se kouč Meteoru zaměřil v tréninku na nácvik rozehrávky, protože naposledy dělala hráčkám značné problémy. Když Rakovník zatlačil domácí do defenzivy, nedařilo se jim založit souvislou akci, která by je na chvíli vysvobodila z útočných kleští. „V rozehrávce v obranném pásmu nám to hořelo nejvíce. Na útočné polovině hřiště si umímě poradit, dostat se do šance, ale pomalá rozehrávka nám to minule neumožnila. Pokud ji zlepšíme, bude to základ úspěchu,“ myslí si Pancíř, že ví, jak eliminovat nátlakový hokej soupeře.


Reprezentantky si zkrátily dlouhou prodlevu mezi zápasy play off účastí na Alpském poháru, kde národní tým obsadil 3. místo. „Na akci odjely Eva Staňková a brankářka Lenka Morová. Jana Šárová se omluvila ze studijních důvodů,“ říká trenér Meteoru. Podle jeho slov si reprezentantky pochvalovaly, že se v národním týmu pročistil vzduch, a ruku v ruce s lepší atmosférou šla nahoru i výkonnost.