Zklamání v Rožnově je o to větší, že oddíl přišel o šanci podívat se příští rok do pohárové Evropy, kde tradičně reprezentoval Česko na PVP. „Navíc jsme chtěli žádat o pořadatelství,“ povzdychl si trenér poražených pozemkářek Milan Pancíř.


Sobotní duel přitom domácí tým zahájil famózně! Natěšený Meteor vtrhl na hřiště jako velká voda a ve 22. vteřině Šárová otevřela skóre. V 9. minutě to bylo už 2:0, když po standardní situaci uklidila odražený míček do brány Petra Krýdlová. Meteor byl na koni. “Rakovník z nás byl prvních patnáct minut nešťastný!“ všiml si budějovický kouč.


Jenže vedení jako by přišlo až moc brzy a domácím spíš uškodilo. Během 17. a 18. minuty Rakovník dvakrát potrestal nepozornost v zadních řadách Meteoru. Nejprve Jihočešky dovolily narážečku kapitánce reprezentace Kříženecké, která snížila, a za chvíli trestuhodně nechaly zcela volnou T. Matouškovou, aby ze sóla vyrovnala!


„Tyhle dvě minuty asi rozhodly o osudu zápasu, protože věřím, že kdybychom udrželi do poločasu stav 2:0, tak se utkání vyvíjelo jinak,“ byl přesvědčen domácí trenér Pancíř a litoval neuznané branky za nerozhodného stavu 2:2. „Rozhodčí ukázal regulérní gól, ale verdikt zrušil a místo branky nařídil malý roh pro nás,“ kroutil nechápavě hlavou.


Ve druhém poločase Rakovník dokonal obrat dvěma góly. „Čtvrtý padá na vrub brankářky Lenky Morové, protože byl hodně laciný,“ poznamenal Pancíř. A stejného názoru asi byla i sama Morová, protože po utkání ještě dlouhé minuty nešťastně klečela na umělce s hlavou v dlaních. Utěšování spoluhráček ani rakovnického kouče Ostaše nezabíralo.

Gól naděje

Zdálo se, že Rakovník má otěže ve svých rukou a už je nepustí, ale Meteor předvedl nejhezčí akci zápasu. Jamile ubránil standardní situaci, založil rychlý brejk, míček se po ose Římalová, P. Krýdlová, M. Krýdlová dostal až k Šárové a ta čtyři minuty před koncem vykřesala pro domácí barvy jiskru naděje. V případě nerozhodného stavu by se střílely penalty.


Budějovické pozemkářky v závěru vyvinuly zoufalý tlak, P. Krýdlová po rohu zakončila vedle branky a čas neúprosně běžel. Nakonec Rakovník mohl z protiútoku pečetit vítězství, ale Fuková úderem ze vzduchu, za který by se nemuseli stydět ani baseballisté, odvrátila pokus T. Matouškové, směřující do prázdné brány. A tak i třetí vzájemný duel v play off mezi Meteorem a Rakovníkem skončil rozdílem jediného gólu, což nejlépe vypovídá o vyrovnanosti obou družstev.


„I za stavu 2:4 naše hráčky makaly naplno, bylo vidět, jak chtějí vyhrát,“ ocenil Pancíř. „Prohráli jsme, stává se to, je to kulaté. Už několik sezon tvrdím, že Rakovník půjde nahoru, každý s ním musí počítat. Hraje srdcem, a přestože jsme prohráli, zápas se mi velice líbil,“ pronesl sportovně. Rozhodující duel o finále svou úrovní jasně předčil i domácí šlágr se Slavií, vítězem základní části. Před návštěvou, jaká na Meteor na pozemní hokej už dlouho nezavítala, to byl pro Rožnov zápas roku. Hráčky předváděly razantnější údery než jindy, a tak diváci na lavičkách museli být pořád ve střehu.
Meteor se utká o bronz s Hostivaří, která v semifinále nestačila na Slavii. Opět se hraje na dva vítězné zápasy. Série začíná na hřišti Hostivaře a pokračuje jedním, případně dvěma zápasy v Rožnově.