Rozpolcené pocity má po sezoně i trenér Milan Pancíř. „Zaplaťpánbůh za něj,“ komentuje zisk bronzu, ale připouští, že určité zklamání panuje, protože Meteor si pro příští rok zavřel dvířka do pohárové Evropy. „Každý rok nemůže být posvícení. Narazili jsme na soupeře, který měl v rozhodujícím zápase více štěstí než my,“ znovu připomene zápas roku, třetí semifinálový duel s Rakovníkem o postup do bojů o titul. „Hlavní chybou bylo, že jsme za stavu 2:0 nechali soupeře vyrovnat, a dokonce otočit stav na 2:4. Ten nejdůležitější zápas v sezoně se nám zrovna moc nepovedl,“ krčí rameny budějovický kouč.


Alespoň částečnou útěchu měl Meteoru přinést souboj o 3. místo s Hostivaří. Zvládl roli favorita a potvrdil, že stále patří do nejužší české špičky, zatímco Hostivař ještě nedosáhla kvalit Rakovníka či Slavie. „Ještě jí to nějaký čas potrvá, než bude hrát o nejvyšší příčky, i když je pravda, že také šla výkonnostně nahoru,“ sportovně ocenil soupeře Milan Pancíř. Jeho týmu se po výhře v Hostivaři povedlo doma přidat druhé vítězství (4:1), čímž ukončil nejen sérii o bronz, ale i celou sezonu. „První poločas byl více vyrovnaný než ten druhý, ve kterém jsme začali soupeřky zřetelně přehrávat. Posledních patnáct dvacet minut se hrálo na jednu branku,“ líčí kouč budějovických pozemkářek, které teď mohou až do poloviny srpna odložit hole do kouta. „Tím, že jsme nemuseli hrát třetí zápas, mají o týden delší volno. Zaslouží si ho, za celý rok toho mají dost,“ doplňuje trenér.


Finálový tip, který vyřkl v Rožnově po prohraném semifinále, Pancířovi vyšel: ambiciózní Rakovník vyfoukl titul Slavii, která obhajovala. Na jaře mistr působil trochu mátožným dojmem, už to nebyl ten suverén z minulých let. I proto si Meteor brousil zuby na celkové prvenství.


„Je fakt, že jsem čekal, že Slavia boj o titul alespoň zdramatizuje a rozhodne se ve třech zápasech. Rakovník však vyhrál hned první zápas v Praze, čímž finále ukončil,“ netají se Milan Pancíř respektem k týmu Rakovníka.


A může ho těšit, že pozdější mistr ČR se ve vzácně vyrovnaném semifinále proti Meteoru hodně nadřel na postup. I když na rožnovský klub zbyl jen bronz, ubránil si postavení mezi domácí elitou.