Do nové sezony vstupují jako pokaždé s těmi nejvyššími cíli: znovu pomýšlejí na titul, který po letech kralování nepatří Slavii, nýbrž Rakovníku.
„Chceme být do druhého místa,“ říká trenér Milan Pancíř. Jen nejlepší dva české celky se totiž napřesrok podívají do pohárové Evropy.

Změna systému

Extraliga žen opět mění model soutěže. Ustoupila od play off, které budějovickému kouči tak leží v žaludku. „Vždy jsem ho odsuzoval, tento systém je spravedlivější,“ pokyvuje spokojeně hlavou.


Po základní části, kde se celky dvoukolově střetnou každý s každým, mezi sebou změří síly vedoucí trojice. Tato nástavba, do které se týmům započtou body získané v základní části, určí celkového vítěze. „Je to model, který se osvědčil v loňské extralize mužů,“ doplňuje Pancíř.

Opory zůstaly

Kádr Meteoru přes léto zůstal pohromadě, pouze Jana Daňhelová se vzdala hokeje kvůli studijním povinnostem v Praze. Naplno by se už měla zapojit Lucie Jiříková. Novým asistentem trenéra Pancíře se stal Jaroslav Šára.


„Dvakrát týdně trénujeme dohromady s dorostenkami, kterých se ujal bývalý kouč našich mužů David Novotný,“ doplňuje Milan Pancíř.
Budějovický Meteor narazil na Hostivař na konci minulého ročníku v duelu o bronz. Tehdy vyhrál 2:0 na zápasy.


V podzimní premiéře by měl favorizovaný Meteor nastoupit v kompletní sestavě i s brankářkou Morovou a Staňkovou. Obě opory před několika dny reprezentovaly Českou republiku na ME v Litvě.


Utkání Meteor ČB – Hostivař se hraje tuto sobotu od 10 hodin na umělce v Rožnově.