Tak zatím vypadá podzimní sezona v podání žen Meteoru, které obhajují bronz, ale radši by se na konci soutěže viděly ještě o něco výš.


V sobotním duelu zdolaly na domácí umělé trávě Bohemians Praha 3:2 (1:0). „Byl to náš nejlepší zápas od začátku sezony,“ prohlásil trenér Milan Pancíř. „Vítězství už jsme potřebovali, abychom se odrazili k výkonům, jaké chceme předvádět. Chceme hrát kombinační útočný hokej na jeden dotek,“ objasnil.

Drama na konec

Když Šárová na začátku druhého poločasu z penalty zvýšila na 2:0, už se zdálo, že Meteoru nic nestojí v cestě k hladkému vítězství . . .
Jenže soupeř zabojoval a dvěma slepenými góly mezi 69. a 73. minutou potrestal nesoustředěné Jihočešky, které sice měly v poli herně navrch, ale řadu nadějných akcí nedokázaly dotáhnout do finální fáze.


„Kdybychom za stavu 2:0 proměnili některou ze šancí, nemusel být zápas dramatický až do konce,“ uhodil Milan Pancíř hřebík na hlavičku.
Naštěstí odpověď přišla včas. Brzy na to, aby jeho tým zpanikařil: Zkušená Majerová v 75. minutě vstřelila třetí branku, která byla vítězná.
Ale o nejtěsnější náskok se Meteor strachoval až do posledních vteřin. Bohemians tlačili a měli velkou šanci na vyrovnání! „Z malého rohu jsme málem inkasovali, zaplaťpánbůh, že hráčka střílela nahoru a míček skončil těsně vedle brány,“ oddychl si po zápase českobudějovický trenér.


A doplnil, že houževnatý odpor Pražanek očekával. „Je pravda, že jsem měl z Bohemky strach,“ přiznal. „S příchodem trenéra Vlado Poludvorného (bývalý kouč reprezentace ČR, pozn.) dostala její hra řád. Systém je vidět, hráčky vědí, co mají hrát. O to víc si vítězství cením,“ zdůraznil kouč Meteoru Milan Pancíř.


Jako by chtěl naznačit, že pryč jsou časy, kdy bylo vítězství nad Bohemians povinností. „Vlado umí během zápasu zamíchat sestavou, pozměnit systém, na to je specialista. A hráčky Bohemians, kde je šest bývalých reprezentantek, se tomu umějí přizpůsobit,“ upozornil Milan Pancíř, jenž mohl být po sobotním vystoupení spokojen, ačkoli chyběla tradiční opora Staňková, Samcová a Lískovcová. „Kvituji s povděkem, že jsme měli dost šancí. Až v nich hráčky zachovají chladnou hlavu, nebudeme mít takové problémy,“ řekl.

Dvakrát ven

Meteor ČB dohraje podzim na hřištích soupeřů: na Vyšehradě a v Hostivaři. „V zimě se chceme věnovat fyzické přípravě, protože to je základ všeho. A co si budeme povídat, my ji na výši zrovna nemáme. Víme o tom,“ pravil sebekriticky českobudějovický kouč.