Co se stalo?
Některé hráčky odešly na mateřskou dovolenou, jiné s hokejem skončily, ukončily aktivní kariéru.

Tradice ženského pozemního hokeje na Meteoru je porušena. Čím si to vysvětlujete?
Celkově menším zájmem o tento sport v Českých Budějovicích. Každý oddíl se tvoří kolem funkcionářů. V našem specifickém sportu je tvoří bývalí hráči, kteří ukončili aktivní kariéru, a z jejich strany nebyl zájem dál v oddílu pracovat. Dospěli jsme do fáze, kdy jsme měli problémy obsazovat trenéry mládežnická družstva. Vznikly mezery a tohle, to je vyvrcholení.

Máte nějakou vizi co dělat, aby pozemní hokej v Rožnově nezanikl úplně?
Je tu životaschopná mládež, kterou se budeme snažit rozvíjet, a uvidíme, co bude dál. Když se něco takového stane v házené nebo fotbalu, najdete v nejbližším okolí oddíl, s nímž můžete činnost koordinovat. U nás je nejbližší oddíl 150 kilometrů daleko – Plzeň a Praha. Sami si neporadíme.

Co se bude dít dál?
Jediná možnost je mluvit s bývalými hráči a hráčkami, zda by formou trénování neměli zájem vrátit se k pozemnímu hokeji na Meteoru. Když všichni odchází, tak je to těžké. Třeba svůj postoj změní, když je situace alarmující.

Dárek k pětačtyřicátinám se Meteoru moc nepovedl. Mrzí vás, že jste se jako předseda oddílu pod současný stav podepsal?
Mrzí. Nechci, aby to znělo alibisticky, ale když jsem před dvěma lety funkci přebíral, říkal jsem, že záleží na spolupráci lidí, kteří se sportem chtějí bavit. Není to tak, že se někdo dosadí a oddíl se bude uměle udržovat při životě. Pro oddíl nemohou pracovat jen čtyři lidé, jak jsme končili minulou sezonu! To je neudržitelné, to je skomírání. Někde se v minulosti stala chyba a já nevím, proč bývalí hráči odešli, proč nemají zájem znovu se zapojit.