Rodačka z Bruntálu nyní žije v Brně. K basketbalu má stále blízko. „Jsem velká fanynka Žabin, takže se chodím dívat na jejich zápasy. Také jsme se pustili do trénování malých dětí. Je to velmi příjemné, baví je to a hru si užívají," upřesnila Hana Horáková.

Projekt vznikající žákovské ligy pro základní školy se jí líbí. „Jsem moc ráda, že se tady do toho lidé pustili. Držím jim palce, aby si to oni i děti užili. Dělají to kvůli nim a jistě s tím mají moc práce. Ta myšlenka se mi líbí. Uspořádat exhibici s komentátory České televize je skvělé – děti to nadchne ke sportu a také rodiče to přitáhne," zmínila.

Utkání se jí líbilo. „Bylo vidět, že je tam z obou stran nasazení a snaha zvítězit. Nebylo to ovšem nijak vyostřené. Navíc mezi čtvrtinami byly soutěže pro děti a byl o ně zájem. To bylo skvělé."

Strakonickému basketbalu by přála hodně mladých basketbalových nadějí, které bude sport bavit. „A aby se dařilo všem lidem kolem strakonického basketbalu a mohli jim vytvořit co nejlepší podmínky, aby se všichni bavili."

A nějaké osobní vzpomínky Hany Horákové na Strakonice z dob basketbalových začátků? „Když jsme byly malé a začínaly s basketem za Bruntál, vždycky nejhorší byly zápasy proti Strakonicím, které trénoval Miroslav Vondřička. Na palubovce jsme se s holkama hodně mlátily. A naši rodiče si to užívali někde v bufetu… Byla to ve Strakonicích taková hodně příjemná atmosféra," vylíčila.