Chybět už sice budou ta úplně největší světová esa, která svou účastí okořenila úvodní dva závody našeho šampionátu, ale konkurence bude i přesto velice silná. S nejlepšími českými jezdci opět poměří síly ve třídě MX1 skvělí Němec Max Nagl, jenž vede průběžnou klasifikaci, nebo druhý Rakušan Pascal Rauchenecker. Ve slabší kubatuře MX2 by měl o nejvyšší příčky bojovat jeho krajan Michael Sandner.

V hlavní třídě MX1 je aktuálně třetí nejlepší z českých jezdců Jihočech Václav Kovář. „Na prvním závodě v Dalečíně jsem se cítil velmi dobře. Měl jsem na trati výborný rytmus, což bylo v ten den důležité. V Kaplici se mi také celkem dařilo, i když v první jízdě jsem se necítil ideálně. Ve druhé se mi povedlo po několika letech získat holeshot. Pak jsem sváděl dobrý souboj s Pascalem Raucheneckerem, který jsem nakonec prohrál. Na lepší než dvě čtvrtá místa jsem v Kaplici neměl,“ vrací se rodák z Heřmaně u Protivína k úvodním dvěma závodům.

Na startu pochopitelně nebudou chybět ani další dva Jihočeši. Martin Finěk je devátý a desátá pozice patří Rudolfu Plchovi, jenž se v Jiníně blýskl vítězstvím ve své třídě ve druhém dni mistrovství republiky v endurosprintu.

Startovat ještě nebude rekonvalescent Martin Michek, který se dává dohromady po kolapsu, jenž ho postihl na závodě v Dalečíně.

Ve třídě MX2 kralovali v úvodních dvou kláních vynikající zahraniční piloti, kteří ale už mají své povinnosti jinde a průběžná klasifikace se tak bude bezpochyby měnit. Na předních pozicích po úvodních podnicích nyní figurují jezdci Red Bull KTM Factory Racing/ Motosport Chýnov týmu Tom Vialle a Rene Hofer, kteří se ovšem už našeho mistrovství nezúčastní.

Momentálně třetí je Slovák Richard Šikyňa, jenž má také zkušenosti z MS. Až šestý je nejlepší z českých jezdců Jakub Terešák a druhému z našich Patriku Liškovi patří desátá pozice.

Kromě dvou hlavních tříd pojedou v Jiníně tradičně také veteráni a ženy. Start hlavního závodu je plánován na 13. hodinu.

Pořadatelé z MX-Enduro Park Clubu v Jiníně se na neděli pečlivě chystají. Mají přitom za sebou hodně nabitý program. Před dvěma týdny pořádali domácí šampionát v endurosprintu, o uplynulém víkendu pak krajský přebor motokrosařů s rekordní účastí. Představilo se až neuvěřitelných 289 jezdců nejen od nás, ale také z Rakouska, Německa, Švýcarska i Itálie.

Hlavní třídu MX1 vyhrál Václav Kovář a povedla se mu tak generálka na nedělní mistrovství republiky. Kubaturu MX2 ovládl Rakušan Markus Rammel z Motosportu Chýnov.