Mohl a měl to být jeden z vrcholů jejich kariéry. Michaela Kubíčková a Michala Kvapilová se sice neprobojovaly na Oh do Tokia, ale na ME do Vídně se těšily. Dokonce tam i odcestovaly. Vlakem. "Je to pro nás takový relax," vyjádřily se k cestě do Rakouska.

Jenomže po blíže nespecifikovaných zdravotních problémech Kubíčková musela odcestovat a spolu hráčky Sokola Hluboká nezehrály.

Dokonce ani jedeiný zápas.

Michaelu Kubiíčkovou tak nahradila Williams. "Pomalu se sehráváme, Míša na mě volá, co budeme hrát," popisovala Williams úvodní zápasy šampionátu, který se koná ve Vídni.

Stop dvojici vystavil pár Barbora Hermannová s Marií Sárou Štochlovou.

Ty zvítězily boj o osmifinále 2:0 na sety.

Češky, Kubíčková s Kvapilovou trénují převážně v Praze, na skok se občas zastaví i ve svém mateřském klubu, kterým je právě Sokol Hluboká nad Vltavou. Jak už to tak ve sportovních párech bývá, tu a tam se stane, že mezi dvěma dívkami proběhne bouřka. Létají hromy a blesky. I když na to ani jedna z nich vůbec nevypadá. „Ale stává se to. A ne málo,“ usmívá se Michaela Kubíčková. „To je prostě součást beachvolejbalu. Navíc v této době, kdy spolu trávíme hodně času a vznikají bubliny, je to úplně normální,“ doplnila. Třeba v Mexiku absolvovaly Češky tři turnaje po sobě. Byly spolu od rána do večera. Michala Kvapilová na toto téma říká: „Já o ničem nevím, nám to nikdy nenastává, já jsem takový milius.“ Obě hráčky se při těchto větách hlasitě rozesmály. Proč? Vysvětlila jejich autorka. „Právě já jsem ta náladová, všechno před tím byla legrace,“ přikyvovala.

Mistrovství Evropy ve Vídni pro ně skončilo dřív, než ještě vlastně začalo.