Michalův trenér Jiří Couf nám to poopravil.

"Při utkání běží žáci 300 m s výškou překážek 76 cm, zmiňované časy zaběhli jak Svoboda, tak Havel v závodech s překážkami výšky 84 centimetrů, takže Michalovi nemůžeme rekord připsat… "Já byl taky překvapený, že běží na nízkých, ale okolní státy to tak doma běhají - žáci nemají jako naši disciplínu 200 metrů překážek, ale už 300, ale na nižších ,plotech´. Ale myslím, že Michal si ty rekordy vynahradí další roky…"

Vyloudili jsme na něm informaci i o další jeho svěřenkyni, krajské rekordmance na překážkách Tereze Babické (19), která v Čechách letos běhala naposledy v červnu a do dálky skákala v půlce července v Mariboru. "Zdraví z USA z univerzity v Severní Karolíně. Rozhodla se pro studium biomediciny a lékařské techniky, k tomu s atletikou na univerzitě. Podle zpráv je zatím spokojená, podmínky jsou neskutečné a rozumí si s trenérem, tak věřím, že se Terka posune i ve výkonnosti. Teď už zdravá, ale dva roky jsme nemohli naplno trénovat kvůli metabolické chybě, tak má rezervy. Jen se jí zpozdil sportovní vývoj, ale má stále chuť pracovat a zlepšovat se. Je ve vícebojařské skupině a zkouší i tyčku, se kterou u mne jako dvanáctiletá začínala..," píše Couf.

Ještě zmiňme jeden talent - Ema Šefránková z ČZ Strakonice získala zlatou medaili z mistrovství ČR družstev dorostenek v Plzni, kde startovala jako hostující ve vítězném týmu Škody Plzeň. Děvčata vyhrála s obrovským náskokem se 228 b. před Kopřivnicí 146 a Duklou 131. Ema byla desátá na 100 m časem 12,66, osmá na 200 m za 26,20 a jedenáctá v dálce výkonem 517.