V první jízdě dojel třiadvacetiletý Jihočech třetí, když na vítězného Francouze Potiska i druhého Švýcara Billa ztratil zhruba deset vteřin. „Neměl jsem ideální start a než jsem se dostal dopředu, tak mi oba trošku poodjeli. Zajížděli jsme potom skoro stejné časy, takže se mi sice nevzdalovali, ale ani jsem se jim nedokázal přiblížit. Jelo se mi v pohodě, zajel jsem i nejlepší kolo závodu, ale na lepší než třetí místo to stačit nemohlo,“ připustí.

Do druhé jízdy odstartoval nejlépe ze všech a držel se na samotném čele závodu. „V pátém kole se přede mě dostal Bill. Má formu a v daném momentu jsem ho nebyl schopen udržet za sebou. Dojel jsem za ním druhý, což ale nebylo špatné,“ chválí si Michek.

Jeho další rival Potisek skončil ve druhé rozjížďce až osmý. „V celkovém pořadí mistrovství jsem se mu přiblížil na osm bodů. To není velký rozdíl,“ tvrdí.
Zatímco na Francouze Michek jako třetí jezdec šampionátu ztrátu snížil, Bill mu odskočil už na šestatřicet bodů. „Řekl bych, že jsme všichni tři rychlostně hodně vyrovnaní a rozhodují opravdu jen detaily. Bill vyhrál poslední dva závody a má teď trochu navrch, ale třeba předtím v Bulharsku byl až třetí. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál,“ nechce předbíhat.

Závod na Slovensku přitom Michek neprožil bez problémů. Už v dopoledních trénincích si přivodil zdravotní problémy. „Na trojskoku jsem si hnul se zády. Příjemné to nebylo, ale závodit se s tím dalo,“ přibližuje své problémy. „Cítil jsem, že záda bolí, ale při závodě jsem to kousl. Nechal jsem si zapnout boty a šel jsem závod vyhrál!“

Bolavá záda Michka v Šenkvicích nezastavila. Přivezl si druhé místo. Otázkou ale je, co bude dál. Již v neděli totiž pokračuje v Holicích mezinárodní mistrovství republiky a právě Michek je lídrem nejprestižnější třídy Open. „Momentálně si ani nemohu zavázat tkaničky. Chodím na masáže a rehabilitace, abych se dal co nejrychleji dohromady. Může to být problém, ale nechci si ho připouštět. V Holicích pojedu naplno s cílem co nejlépe uspět,“ tvrdí odhodlaně.

V domácím šampionátu Michek vede o pouhých šest bodů před Maďarem Némethem. „Holice nepatří k mým nejoblíbenějším tratím, ale chci se s tím poprat co nejlépe. Přijede asi hodně jezdců, konkurence bude velká, ale chtěl bych si udržet první místo,“ přeje si.

O nějakých bodových kalkulacích se prý vůbec nedá uvažovat. „Po druhém závodě se ani moc kalkulovat nedá,“ jen mávne rukou.

Hned o dalším víkendu ho pak čeká další pokračování mistrovství světa třídy MX3 na Ukrajině.