Obhájce loňského titulu a zároveň lídr průběžné klasifikace ale musel o prvenství tvrdě bojovat s Janem Midrlou. Přestože vyhrál měřený trénink a vybojoval si tak nejlepší pozici na startu, v první jízdě se musel před svým rivalem sklonit.

Midrla jezdil od startu na čele a přestože na něj Hájek po celou jízdu tvrdě dorážel, na první místo se za celých osmnáct kol probojovat nedokázal. „Honza měl dobrý motor, a když už jsem se dostal za něj tak, že bych ho mohl předjet, tak kličkoval jak zajíc. Bez toho, abychom oba opustili trať by asi předjet nešlo,“ postěžoval si v cíli první jízdy.

Na rovinkách měl trochu víc navrch Midrla, ale v technických pasážích zase pořádně tlačil na pilu Hájek. „Výkon jeho motoru byl dobrý a hlavně na cílové rovince mi trochu poodjížděl. Já jsem to zase dotahoval v zatáčkách. Na píseckém okruhu je velice těžké předjíždět. Dobré místo je na konci cílové rovinky na brzdy, ale on skutečně nejel takovou jízdu, jakou by měl jet. Myslím, že to se v motokárách nedělá,“ byl na Midrlu opravdu hodně rozezlený.

Snad pouze jednou se dostal na úroveň svého soupeře, ale ten mu tvrdým manévrem předjetí znemožnil. „Byl jsem zvenku, takže stejně nebyla šance ho do zatáčky předjet. Jinak opravdu pořád kličkoval jak zajíc. Nevím, co na to říct,“ neskrýval značné rozhořčení.

Ve druhé jízdě už si mistr republiky spravil chuť. Svého největšího rivala porazil a zajistil si tak i celkové vítězství v píseckém závodě.
Domácí titul Hájka láká a před posledním závodem ve Vysokém Mýtě k němu má hodně blízko. „Mám určitý bodový náskok, ale jsou to závody a bude to ještě těžké. Český titul jsem vyhrál už dvakrát a chtěl bych to dotáhnout i do třetice. Hodně by mě to lákalo. Ještě se ale jedou dvě bodované jízdy, takže bych nechtěl předbíhat,“ nepodléhá předčasnému optimismu.

Hájek si vyzkoušel také mistrovství Evropy a nevedl si špatně. „Jel jsem letos vůbec poprvé nejprestižnější kategorie KZ1. Nic většího už se v motokárách nejede,“ zdůrazní. „První rok to bylo spíše takové seznamování. Nebylo to ale zase tak špatné. Zajel jsem v jednom závodě sedmé a osmé místo. Celkově jsem ale skončil až dvanáctý, protože se mi nepovedl první závod, kdy jsem jednu jízdu nedojel. Ale podíval jsem se mezi absolutní světovou špičku a myslím, že s tím mohu být spokojen. Uvidíme, co bude příští rok,“ nechce předbíhat.