„Tentokráte měl jachtaře pod křídlem jachetní klub Lískovec," upřesnil autor reportáže z Lipna a dlouholetý spolupracovník Deníku Petr Vitoň a dodal, že o titul mistra republiky bojovali jachtaři ve třídě RS 700. „Start naštěstí byl už v pátek, a to bylo nad našim jihočeským mořem dostatek větru, takže jsme odjeli čtyři slušné rozjížďky,“ liboval si hlavní organizátor závodů a ředitel šampionátu Jiří Kuthan z pořádajícího YC Lískovec.

Marek Pavlovský v roli hlavního rozhodčího odstartoval do bojů superrychlých RS sedmistovek devatenáct borců, mezi nimi jedinou odvážnou jachtařku Kláru Houškovou z YC CERE Praha. „Já se chlapů nebojím. Jezdím si podle svého, a když je slabší vítr, tak mám přece jen výhodu v menší váze,“ těšila se na poslední závodní den sympatická blondýnka. Nicméně pro sedmistovky foukalo opravdu málo, proto se nakonec žádná další rozjížďka už nejela.

Což nakonec nevadilo ani Milanu Hájkovi z Plzně, který si vyjel svůj osmý mistrovský titul a teď se bude na plný úvazek věnovat trénování nadějných windsurferů a občas zkusí i skutečný závodní námořní jachting. „Milan si jezdí svoji ligu. Na něj nikdo z nás zatím nemá,“ s úsměvem chválil mistra republiky Václav Brabec z CERE Praha.

Současně s mistrovskými sedmistovkami se v sobotu a v neděli jel na Lipně také Pohár ČR tříd RS Areo a RS Vareo. I tyto menší lodě však po sobotním absolutním bezvětří odjely až v neděli čtyři rozjížďky.

VÝSLEDKY
Mistrovství ČR třídy RS 700 (19 lodí): 1. Hájek (Loko Plzeň), 2. Kotek (Staré Splavy), 3. Plhoň, 4. Brabec (oba CERE Praha), … 9. Vastl (Černá v Poš.), 12. Houšková (CERE Praha), 14. Kuthan (Lískovec Černá v Poš.).
Pohár ČR – RS Aero (7): 1. Guryča (CERE Praha), 2. Bryx, 3. Mrázová (oba Neratovice),
RS Vareo (19): 1. Sláma, 2. Daněk, 3. Kubeš (všichni Brno).