Sitnianský byl na jihu Čech zcela suverénní. Ovládl už dopolední kvalifikaci a odpoledne zvítězil v obou finálových jízdách systémem start – cíl. „Naštěstí se mi vždycky podařilo start. To bylo rozhodující," konstatoval spokojený vítěz.

Vzhledem k proměnlivému počasí a občasným přeháňkám bylo především v první finálové rozjížďce složité vybrat správné obutí. „Nejdříve bylo mokro a potom to začalo osychat. Jel jsem na mokrých gumách. Alespoň vzadu by ale asi byla lepší suchá. Trať totiž oschla a zadní pneumatika se začala hodně trhat. Naštěstí jsem si udělal docela náskok, takže pak jsem si ho snažil udržet a hlavně nespadnout," s úsměvem okomentoval průběh první jízdy. „Na začátku jsem udělal dvě chyby a vždycky se na mě dotáhl druhý Erik Provazník. Pak jsem se ale více soustředil a už to bylo dobré."

Na písecké trati je start skutečně naprosto klíčovým momentem závodu. „Trať je specifická v tom, že se tady složitě předjíždí. Je hodně úzká a není lehké tady hledat jinou stopu. Proto je důležité uspět v kvalifikaci, aby měl člověk pro start do závodu co nejlepší pozici," přikývne.
Vzhledem k absenci zraněného Pavla Kejmara a také Tomáše Trávníčka se stal Sitnianský hlavním aspirantem na mistrovský titul v nejprestižnější třídě S1. „Když se nic nestane a vydrží technika, tak je poměrně velká šance na titul," souhlasí.

V hlavní kubatuře by se jednalo o jeho premiérový primát. „Dvakrát už jsem k němu měl blízko, ale vždycky se něco pokazilo. Rád bych to letos dotáhl. Není to přímo nějaká meta, po které bych toužil. Ale bylo by hezké titul mít," připouští.

Na mezinárodní scéně má Sitnianský za sebou vstup do mistrovství Evropy v italském Ottobianu. „Letos startují v Evropě i všichni jezdci z mistrovství světa, takže konkurence je opravdu silná. Na prvním závodě jsem byl pátý, s čímž jsem byl maximálně spokojený. Pokud bych se mezi nejlepšími pěti udržel, tak bych byl spokojen," ujistí.

Výsledky - S1: 1. Sitnianský 50, 2. Provazník 44, 3. Ducháček 40. S2: 1. Stručka 50, 2. Bartoš 42, 3. Fila 38. MX Cup: 1. Kajgr 50, 2. L. Machát 42, 3. Smilek 42. Veterán Cup: 1. Solík 50, 2. Horálek 44, 3. L. Machát 38. Junior: 1. Vlasák 45, 2. Zíka 44, 3. Fligr 43. Elév: 1. A. Kajgr 47, 2. Kokeš 47, 3. V. Kajgr 40.